Zólyomi siker született Érsekújvárban

Közzétéve 2018.1.14 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Január 14-én harmadszor, és egyben utoljára látogatott a HKM Zvolen csapata az idei évad alapszakaszában Érsekújvárra. A mérkőzés nagyrészében kiegyenlített játék folyt a pályán, ám az érsekújváriak újfent hadilábon álltak a helyzetkihasználással, és csak egyetlen gólt sikerült szerezni Branislav Fábry révén, ami kevés volt a pontszerzésre. Legközelebb január 19-én, az újonc HC Detva otthonában lép jégre az érsekújvári gárda.
37. forduló, vasárnap 2018.1.14, 16:00

1:4

(0:2, 1:0, 0:2)

HKM Zvolen

Gólok és gólpasszok: 35.Fábry (Šimun, Šille) - 12.Obržálek (Drgoň, Steen), 19.Špirko (Puliš), 49.Špirko (Šišovský, Puliš), 59.Obdržálek (Ross, Steen) Játékvezetők: Jonák, Kubuš - Orolin, Výleta. Kiállítások: 4:3 két percre. Emberelőny: 0:3. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 834. Kapura lövések: 24:32.

Baroš (Romančík) - Salija, Husák, Cetkovský, Novotný, Varga - Plášil, Novák M., Saulietis, Šimun, Zbořil - Šmek, Jass M., Fábry, Škoda, Šille - Látal, Ondrušek, Rehák, Tužinský.

HKM Zvolen

Nieminen - Drgoň, Ross, Coffman, Steen, Obdržálek - Bokroš, Kováčik, Puliš, Špirko, Šišovský - avoda, Hraško, Matis, Fekiač, Ďaloga - Wharton, Kelemen, Síkela, Dubeň.

A nyitó harmad jó tempóban kezdődött, és az első tíz percben egy sor kihagyott helyzetet láthatunk mindkét oldalon. A vezetést a zólyomi csapat szerezte meg a 12-ik percben, amikor emberfórban irányította Petr Obdržálek védhetetlenül Drgoň lövését Baroš háta mögé. Az utolsó előtti percben újabb vendég találat született Rastilav Špirko révén, aki remekül értékesítette Puliš pontos passzát.

A második játékrész Škoda ziccer helyzetével kezdődött, ám a lövése még a kaput sem találta el, majd Šimun ziccereit hárította a kiválóan védő Nieminen. Az érsekújváriaknak végül sikerült feljönni Branislav Fábry révén egy gólra, aki a 35-ik percben Šimun kipattanó lövését, közelről irányította a vendégek hálójába.

A záró felvonás első öt percében nyomást gyakorolt az Érsekújvár, ám újfent kimaradtak a helyzetek Nieminen kapuja előtt. A nyomást egy rossz csere szakította meg, amiért büntetést kapott az újvári kispad. Az emberelőnyt Rastislav Špirko végül a 49-ik perc elején kihasználta és kettőre növelte a vendégek előnyét, akik az utolsó előtti percben Obdržálek révén kihasználták harmadik emberfórjukat a meccsen és beállították a 4-1-es végeredményt.

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Egyetértek a kolléga értékelésével. Mi három gólt kaptunk ma emberelőnyben, és az ellenfelünk erősebb volt a korongon, jobban használta ki a helyzeteit és megérdemelte a győzelmet.”

Peter Mikula, a HKM Zvolen vezetőedzője: „Jól kezdtük a mérkőzést, kétgólos előnyt szereztünk, majd az ellenfelünk egy kicsi gondot okozott, amikor a második harmadban feljött egy gólra. A harmadik felvonásban mi hokiztunk többet és taktikailag is jobbak voltunk, ezért mi érdemeltük a győzelmet.”