Vereséget szenvedett Fehérváron az Érsekújvár

Közzétéve 2013.8.11 | Róbert Balogh
Már a mérkőzés előtt köztudott volt hogy szép számmal kilátogatnak majd a szurkolók a jégcsarnokba és parádés hangulatban játszhatnak a csapatok. A kissé öregebb, de felújított arénában már egy órával a kezdő buli előtt szép számmal gyülekeztek a helyi szurkolók.
Előkészületi, szombat 2013.8.10, 19:00

Fehérvár AV19

6:1

(0:0, 2:0, 4:1)

Gólok: 22.Kovács (Sarauer, Tokaji), 38.Sikorcin (Magosi, Benk), 45.Szirányi (Kocsis), 46.Banham (Kovács), 53.Sikorcin( Magosi, Benk), 57.Banham (Jackman, Sarauer) - 50.Podstavek (Dobrý, Caládi). Játékvezetők: Gebei, Németh - Kormos, Soltész. Kiállítások: 9:10. Emberelőnyök: 2:1. Emberhátrányok: 0:0. Kapuralövések: 60:20. Nézőszám: 1530.

Bálizs- Magosi, Sikorcin, Kiss, Orbán, Sarauer, Jackman, Banham, Tokaji, Rajna, Németh, Mihály, Tóth, Kovács, Varga, Benk, Kocsis, Naglich, Szirányi, Nemes, Hetényi, Gawryletz.

Chovan, (30.Púš) - Zajac, Sucharda - Dobrý, Podstavek Čaládi - Baron, Varga - Uhnák, Štefanka O., Kubo - Král, Lehotský - Balla, Kraus - Ružička, Dubec Martin, Barčák - Brindzko - Púchovský, Klobučník, Korytko - Cseres, Fiala.

Az érsekújváriak 23 játékossal érkeztek. Mečiar edző úgy döntött, hogy pihenteti a legnagyobb neveket a csapatban. A fehérváriak rögtön az első buli után aktívan kezdtek és körbe bombázták az újváriak kapuját. Futószalagon alakítottak ki helyzeteket, de Chovan Ján a csapat első számú kapusa kiválóan védett, és az első harmadban 20 lövést hárított. Többnyire a HC harmadában zajlott a játék, ami annak is volt köszönhető, hogy egész öt játékosunk két percet töltött a büntető padon.

A gólnélküli első harmad után a második harmadot a közönséggel is hajtott fehérváriak ismét nagy nyomással kezdték. Kovács volt az aki a mérkőzés 22-ik percében először betalált Chovan mamutjai között. Pont a meccs felében jártunk amikor kapust cseréltünk, Peter Pús állt be és egy pillanatig sem unatkozott. Sikorcin László a 38 pecben egy pontos lövéssel kétgólosra növelte a hazai csapat előnyét.

Játékosaink elszántan korcsolyáztak ki a harmadik harmadra, de sajnos ott folytatódott a harmadik harmad ahol a második abbamaradt. Egy percen belül Szirányi majd Bahman révén újabb két gólt kaptunk. Egy kettős emberelőny adott esélyt a szépítésre és éltünk is vele, Podstavek Albín közelről betalált Bálizs kapus mellett. Ezután még kétszer talált be a harmadik harmadban a fehérvári csapat Banham és Sikorcin jóvoltából. Több gól már nem esett a mérkőzésen, így megérdemelt 6:1-es hazai győzelem született.

Mečiar Stanislav a HC Nové Zámky vezetőedzője: Két előkészületi mérkőzésen vagyunk túl. Tegnap simán nyertünk a HC Topolčany ellen, de ma sokkal nehezebb ellenfél várt ránk, aki igazolta kvalitásait. Megérdemelten nyertek a fehérváriak. A mi játékunkban sok volt a hiba és azon leszünk hogy ezeket kiküszöböljük a jövőre nézve. Még nagyon a felkészülés elején vagyunk, sok mérkőzés van még, amik választ adnak majd sok kérdésre. A játékosok hozzáállásával, küzdeni akarásával elégedett vagyok.