Remekül hajrázott az Érsekújvár, de a pontokat a Zólyom vitte el

Közzétéve 2019.1.7 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Az idei szezonban negyedszer csapott össze az Érsekújvár a zólyomi gárdával, s végül a negyedik egymáselleni meccsen sem született hazai győzelem. A Zvolen, csakúgy mint legutóbb, most is elvitte a pontokat Érsekújvárból. A kiegyenlített első harmad után, a második játékrészben dőlt el a meccs, amikor a hazai csapatnak nem mentek be a helyzetek, és a zólyomi csapat sorozatban négy gólt szerzett. A záró harmadra egészen más érsekújvári csapat korcsolyázott ki, amely végig nyomást gyakorol, három gólt lőtt, de a pontszerzés már nem jött össze a hazai gárdának. Legközelebb január 6-án, a HC Detva otthonában lép jégre az Érsekújvár.
38. forduló, péntek 2019.1.4, 18:30

3:4

(0:0, 0:4, 3:0)

HKM Zvolen

Gólok és gólpasszok: 42.Fábry (Jurík, Dundáček), 51.Fábry (Henderson), 59.Andersons (Rogoň, Štrauch) - 22.Zuzin (Chovan), 27.Vandas (Kytnár), 34.Kytnár (Handlovský, Vandas), 39.Mitchell (Ulrych). Játékvezetők: Lokšík, Valach – Krajčík, Pálkovi. Kiállítások: 4:3 két percre, 5+20+10p. Fraser(ZVO) durvaságért és verekedésért. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1458. Kapura lövések: 28:27.

Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Henderson, Hatala – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Šimun, Urban, Nejezchleb – Rogoň, Fábry, Bajtek.

HKM Zvolen

Skapski – Fraser, Poyhonen, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, Vandane, Ružička, Pufahl – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Chovan, Zuzin – Šišovský, Špirko, Mitchell – Andrisík, Petráš, Halama.

Az első harmad kiegyenlített játékot hozott kevés helyzettel, amelyben végül nem született meg az összecsapás nyitó gólja. A gólcsend a meccs 22-ik percében tört meg, amikor Zuzin közelről vágta a balfelsőbe a zólyomiak vezető gólját. Négy perccel később Vandas találatával, már kettővel vezettek a vendégek, aki kihasználta az újvári védelem nagy hibáját. De ez még nem volt semmi, mert a harmad végéig Kytnár és Mitchell góljaival gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A negyedik vendég gól után, az idei szezonban először cserélték le Košarišťan kapust, akinek a helyét Kristín foglalta el.

A záró harmad második percében felvillant a reménysugár az újváriak előtt, amikor Branislav Fábry kilőtte a jobbfelsőt és elbizonytalanította az addig jól védő Skapskit. Fábry találata után aktívabb lett a hazai csapat a vendégek kapuja előtt, aminek az 51-ik percben egy újabb Fábry gól volt az eredménye. A nyomás fokozódott és az utolsó előtti percben Andersons felhozta egyre Jančuška mester legényeit, aki időt kért és az utolsó percben Kristín nélkül próbált egyenlíteni, de ez végül már nem jött össze a hazai csapatnak.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője „Csak a harmadik harmaddal vagyok elégedett. Ha az egész meccsen így játszottunk volna, akkor más lett volna az eredmény. Az első két harmad katasztrofális volt, ennek nem szabad megismétlődnie. Kár a harmadik játékrészért, mert voltak lehetőségeink az eredmény megfordításra, és a hosszabbításba küldhettük volna a meccset. Sajnálatos az a incidens a meccs végén . Ismerjük Frasert, hogy mire képes, de azt, amit megengedett magának, az mindennek a teteje. Nagyon kíváncsi leszek, hogy lesznek e ennek következményei, mert az ő oldaláról ez szándékos volt.“

Andrej Podkonický, a HKM Zvolen vezetőedzője: „Úgy gondolom, hogy az első két harmadban nagyon jól játszottunk és mi voltunk a jobb csapat, aminek az eredménye a négy lőtt gólunk volt. A harmadik harmadban folytatni akartuk a játékunkat, de nem tudom miért vettünk vissza. Az érsekújváriak rákapcsoltak, és úgy játszottak, ahogy tudnak. Agresszívak voltak és nyomást gyakoroltak a kapunk előtt, és mi feleslegesen elkezdtük félteni az eredményt. Majdnem elveszítettük a három pontot. Megakarom köszönni a fiúknak a három pontot érő jó teljesítményt.”