Remek meccsen szétlövésben vertük az éllovas Nyitrát

Közzétéve 2018.2.9 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Február 9-én az utolsó hazai mérkőzését játszotta az érsekújvari csapat az olimpiai szünet előtt. Az ellenfél a listavezető HK Nitra csapat volt, akivel egy igencsak izgalmas csatát vívtak az újvári fiúk. Az egész mérkőzésen mindig elhúztak eggyel a vendégek, de a hazai csapat nem adta fel és az utolsó másodpercben Šimun góljával egyenlített. Végül a forduló rangadója a szétlövésben dőlt el Eduard Šimun találatával, aki Forsberg csellel csapta be a nyitrai kapust, és a meccs hőse lett.
45. forduló, péntek 2018.2.9, 18:30

4:3 bü

(1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

HK Nitra

Gólok és gólpasszok: 19. Jurík (Zbořil, Fábry), 44. Husák (Škoda, Lorraine), 60.Šimun (Plášil, Škoda), 65.Šimun döntő büntető. – 18. Pupák (Csányi), 26. Blackwater (Slovák), 48. Csányi (Versteeg).   Játékvezetők: Vladimír Goga, Peter Jonák – LukᚠKacej, TomᚠGegáň. Kiállítások: 5:7 két percre, 5+20p.(Ručkay) fejre támadásért. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 1:1. Nézőszám: 1524. Kapura lövések: 51:27.

Baroš (Romančík) – Plášil, M. Novák, Jass, Hruška, Husák, Salija, Šimek – Fábry, Šimun, Zbořil – Hřebejk, L. Jurík, Varga – Lorraine, Škoda, Šille – Rehák, Ondrušek, Saulietis.

HK Nitra

Lawson (Foltán) – Mezei, T. Milam, Ordzovenský, J. Milam, Korím, Rýgl, Pupák, Versteeg – H. Ručkay, Bradley, J. Ručkay – Blackwater, Slovák, Kovacs – Kollár, Kutálek – Rzavský, Šiška, Csányi.

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Ma heroikus teljesítményt nyújtottunk. Önfeláldozóan játszottunk, és mindig kiharcoltuk az egyenlítő gólt. Kicsit a szerencse is mellénk állt, amikor egy másodperccel a vége előtt gólt lőttünk. A hosszabbításban, amikor emberelőnyben játszottunk el kellett volna dönteni a meccset. A szétlövésben remek volt a kapusunk. Tudtuk, hogy nyert a Mikuláš, ezért szükségünk volt a pontokra. Végül kettőt szereztünk, ami kiváló.“

Antonín Stavjaňa, a HK Nitra vezetőedzője: „Négyszer vezetünk, négyszer egyenlített a hazai csapat, s végül megnyerték a meccset. Gratulálok, nincs mit többet hozzátennem.”