Remek meccsen győzött az Érsekújvár a bajnok felett

Közzétéve 2019.1.15 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — A vasárnapi bravúros poprádi győzelem után, kedd este az éllovas Besztercebányát fogadta vendégül az Érsekújvár. Remek iramú, izgalmakban gazdag meccsen, végül megérdemelt egygólos győzelmet arattak Jančuška mester tanítványai. Ezzel hárompontos előnyre tettek szert a trencséni csapat előtt. Legközelebb január 18-án, Zsolnán lép jégre az újvári csapat.
43. forduló, kedd 2019.1.15, 18:30

3:2

(1:1, 0:0, 2:1)

HC05 B.Bystrica

Gólok és gólpasszok: 7.Urban (Novák, Bajtek), 45.Urban (Šimun), 49.Zbořil (Jurík) - 17.Koper (Ďatelinka), 60.Bartánus (Faille, Highs) Játékvezetők: Daniel Konc, Peter Jonák – Róbert Frimmel, Šimon Synek. Kiállítások: 2:6 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 852. Kapura lövések: 25:41.

Kristín – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Andersons, Henderson, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Šimun, Urban, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Rogoň.

Williams – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Majerník – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Sýkora – Gabor, Koper, Róth – Török, Giertl, Kabáč.

Remek tempóban kezdődött a meccs, mindkét oldalon egy sor helyzet maradt ki, majd a 7-ik percben Tomáš Urban révén megszerezte a vezetést a hazai gárda, aki közelről kotorta be a kipattanót Williams háta mögé. A vendégek a 16-ik percben válaszoltak egy váratlan Koper lövéssel a kék vonaltól, ami megpattant és becsorgott Kristín mamutjai között

A folytatásban mindkét gárda támadólag lépet fel, de gól nem született a második 20 percben. A záró harmad 3-ik percében ritkán látott események történtek, amikor 12 másodpercen belül, négy besztercebányai játékost állítottak ki, így az érsekújváriak négy percig játszottak kettős emberfórban, amit a 45-ik percben Tomáš Urban révén kihasználtak és megszerezték a vezetést. A 49-ik percben, talán a meccs legszebb akcióját Adama Zbořil egy szépségdíjas góllal fejezte be, és háromra növelte az újváriak előnyét. A végjátékban, több mint két percig kapus nélkül játszottak a vendégek, amit 40 másodperccel a vége előtt Bartánus révén kihasználtak, de a hátralévő másodperceket már kihúzta a hazai csapat és 3-2-re nyerte a meccset.

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „A meccs elején hiányzott a jobb mozgás és a nagyobb agresszivitás. Többé-kevésbé azt lehet mondani, hogy sikeresen védekeztünk a meccs első felében, ami Kristín kapusnak is köszönhető. Úgy gondolom fontos volt, hogy a második harmad végéig meg tudtuk tartani az 1-1-es eredményt, majd feljavult a mozgásunk és agresszívebbek lettünk. Természetesen segítettek az emberfórok a vezetés megszerzéséhez. Okos harcias játékkal, és Kristín kapus segítségével sikerült kiharcolni a győzelmet.”

Dan Ceman, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „Az elmúlt meccseken sok energiát veszítettünk. Nem tudom, mit mondhatnék a meccshez. Eleinte sikerült nyomást gyakorolnunk, tetszett a játékunk, majd ami a harmadik harmadban történt, olyat még nem éltem meg. Nem láttam még sosem, hogy egyszerre négy játékos, egy csapatból kétperces büntetésért üljön a padon, és ez meghatározó momentum volt.”