Milan Jančuška győztes meccsel ünnepelte születésnapját

Közzétéve 2018.10.21 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Vasárnap este a zsolnai csapatot fogadta vendégül az Érsekújvár, amely ellen sokáig szoros volt az eredmény, de a csapat végül megérdemelt győzelemmel ajándékozta meg Jančuška mestert a születésnapján.
14. forduló, vasárnap 2018.10.21, 16:00

4:2

(1:0, 1:1, 2:1)

MsHK Žilina

Gólok és gólpasszok: 3. Bajtek (Fábry, Jakúbek), 28. Zbořil (Henderson), 54. Bajtek (Jakúbek, Fábry), 55. Ručkay (Jurík, Zbořil) – 22. Matejka (Beránek, Jenčík), 57. Hvila (Beránek, Ručkay) Játékvezetők: Id.Konc D., Babic – Ifj.Konc D., Kis-Király. Kiállítások: 6:4 két percre. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nezőszám: 1123. Kapura lövések: 28:28.

Košarišťan (Glosár) – Andersons, Kudla, Henderson, Zaťko, Ordzovenský, Juraško, Konig, Hatala – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Nejezchleb, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Bajtek

MsHK Žilina

Mikoláš (Horčička) – Zhilin, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Mendrej – Huna, Podešva, Barta – Milý, Síkela, Jenčík – Hvila, Ručkay, Beránek – Rehák, Ondruš, Hrazdíra

A mérkőzés gyors újvári találattal kezdődött. Filip Bajtek kapott a harmadik percben tiszta helyzetbe korongot és nem hibázott. A folytatásban mezőnyfölényben játszott az Érsekújvár, és úgy tűnt, csak idő kérdése az újabb hazai gól. A tízedik percben újfent Bajtek lőhetett volna gólt, ám a megítélt büntetőt kihagyta. Végül a sok hazai ziccer ellenére több gól már nem született az első játékrészben.

A középső harmad zsolnai emberfórral kezdődött, amit a második perc elején Lukáš Matejka kék vonaltól eleresztett lövésével kihasználtak a vendégek és kiegyenlítettek. Az újabb gólra hat percig kellett várni, amikor remekül ment el Adam Zbořil és védhetetlenül a bal felsőbe vágta a korongot. A játékrész hátralévő perceiben ziccerek sorra maradt ki Mikuláš hálóőr kapuja előtt, de gól már nem született, így a záró harmadra maradt még izgalom bőven.

A záró felvonás első percei kiegyenlített játékot hoztak, majd a 47-ik perctől teljes két percig kettős emberfórban játszhatott a Zsolna, amit bravúrosan kivédekezett az Érsekújvár. Az 54-ik percben egy mintaszerű akció végén Filip Bajtek emelte az üres kapuba a korongot és kettőre növelte az újváriak előnyét. Alig telt el egy perc, amikor Henrich Ručkay nyúlt bele Mikuláš előtt egy lövésbe és máris három volt a különbség. A zsolnai csapat Hvila réven még szépíteni tudott, de a hajrára kijött a különbség a két csapat között, s végül a sokáig szoros csatát megérdemelten nyerte az Érsekújvár.

Milan Jančuška, z MHC Nové Zámky vezetőedzője:„A meccsen voltak jobb és rosszabb szakaszaink. Főleg az elején vezethettünk volna négy-öt góllal is. A második és a harmadik harmadban nem játszottunk jól, ma nem volt optimális a teljesítményünk. Fontos volt, hogy kivédekeztük a kettős emberhátrányt. A fiúk kiválóan védekeztek, harcoltak és belefeküdtek a lövésekbe. Ez egy döntő momentum volt, majd belőttük a harmadik gólunkat és eldőlt a meccs. Megérdemelten nyertük meg a meccset. Örülök, mert ez szép ajándék volt a születésnapomra.“

Aleš Bachánek, az MsHK Žilina másodedzője: „Úgy gondolom, hogy az élmezőnybe tartozó csapattal egy nagyon jó meccset játszottunk. Valószínűleg a kimaradt kettős emberfórunk volt a döntő tényező. Nem használtuk ki a lehetőséget, majd bekaptuk a harmadik gólt. Gratulálok az ellenfelünknek, kiválóan játszott.”