Liptószentmiklósi győzelem Érsekújvárban

Közzétéve 2019.1.11 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Sorozatban ötödik mérkőzését veszítette el péntek este az érsekújvári csapat, amely jól kezdte a meccset a liptószentmiklósiak ellen és a vezetést is megszerezte. Fontos momentum volt, amikor kettős emberfórban, két gólt lőttek a vendégek és megfordították az eredményt. Az utolsó húsz percre egygólos hátrány mellett korcsolyáztak ki az újváriak, és meg volt még az esély a fordításra, ám a liptói gárda sorozatban három gólt lőtt és eldöntötte a meccset. Legközelebb január 13-án lesz lehetőség a javításra, amikor Poprádon lép jégre az Érsekújvár.
41. forduló, péntek 2019.1.11, 18:30

2:5

(1:2, 0:0, 1:3)

MHK32 Lipt.Mikuláš

Gólok és gólpasszok: 5.Ručkay (Dundáček, Zbořil), 60.Jurík (Ordzovenský, Ručkay) - 15.Róbert Huna (Uram, Kriška), 15.Uram (Sukež), 45.Žiak (Uhrík), 50.Varga (Piatka, Mezovský), 57.Lišiak (Žiak, Uhrík). Játékvezetők: Peter Lokšík, Gábor Juhász – Martin Krajčík, Dániel Vincze. Kiállítások: 5:7 két percre. Emberelőny: 1:2. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 923. Kapura lövések: 29:22.

Košarišan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zako, Ordzovenský, M. Novák, Henderson, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, T. Pospíšil – Jakúbek, Fábry, Ondrušek

Hollý – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – R. Varga, Tamáši, Uram – J. Sukež, Piatka, Števuliak – Lištiak, Uhrík, Žiak – Nechaj

Az első harmad liptószentmiklósi helyzetekkel kezdődött, majd az 5-ik perc végén Dundáček pontos passza találta meg tiszta helyzetben Henrich Ručkayt, aki nem hibázott és közelről megszerezte a vezetést. A kilencedik percben egy mintaszerű akció végén Pospíšil szerzet gólt az üres kapuba, de a videó bíró végül nem adta meg a találatot - a döntés, korcsolyával szerzett gól. A 15-ik percben, közel kétperces kettős előnybe kerültek a vendégek, amit Róbert Huna révén gyorsan ki is használtak, majd folytatódott az emberfór, amit fél perccel később Marek Uram használt ki, így egy percen belül megfordította a liptói csapat az eredményt.

A második játékrész gólnélküli döntetlent hozott. Az érsekújvári csapat nem tudta kihasználni Nádašdi négy perces büntetését, majd a harmad második felében nyomást gyakorolt az Érsekújvár, több kiváló helyzetet dolgoztak ki Hollý kapuja előtt, de ezek mind kimaradtak, így a záró felvonásra maradt az első húsz perc eredménye.

A záró harmad nem kezdődött jól a hazai csapat számára. A 45-ik percben LukᚠŽiak lövése a jobb kör tetejéről lepte meg a hazai kapust, és már kettővel vezettek a vendégek. Az 50-ik percben a kiállításból visszajövő Varga egy védelmi hiba után került ziccerbe, s védhetetlenül lőtte be a negyedik liptói gólt, ami végleg eldöntötte a mérkőzést, majd az 57-ik percben Lišiak belőtte az ötödiket is. A meccs utolsó találatát a hazai Juraj Jurík szerezte, aki egy másodperccel a vége előtt közelről talált a hálóba.

Anton Tomko, az MHK 32 Liptovský Mikulᚠvezetőedzője: „Sorozatban nyolc meccset veszítettünk el egy góllal, ma végre nyertünk. Úgy gondolom ma az elejétől kezdve jó hokit játszottak a csapatok, és gyors volt a játék. Az érsekújváriak megszerezték a vezetést, majd fontos volt, hogy kihasználtuk a kettős emberfórunkat, majd utána öt a négy ellen is ütöttünk gólt. Továbbá fontos volt, hogy kivédekeztük a négyperces hátrányunkat, majd türelmesen kivártuk az ellenfél hibáit. Folyamatosan aktívak voltunk és újabb gólokat sikerült lőni. Koncentrált harcos teljesítményt nyújtottunk. Örülünk, hogy három ponttal utazunk haza Érsekújvárból.”

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Nagyon csalódott vagyok. Teljesen mások voltak az elképzeléseim a mai meccsel kapcsolatban, ezért természetesen nagyon mérges vagyok. Kevés gólt lövünk, nem használjuk ki a helyzeteket. Én, mint a csapat edzője elnézést akarok kérni a nézőktől a mai teljesítményért.”