Izgalmas csatában, parádés játékkal vertük a bajnokot

Közzétéve 2018.11.14 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Remek teljesítménnyel verte az érsekújvári gárda a Besztercebányát a 21-ik forduló rangadóján. Az első harmadban kétgólos előnyre tett szert a bajnokcsapat, de az Érsekújvár nem adta fel és parádés játékkal megfordította a meccset.
21. forduló, szerda 2018.11.14, 18:30

3:2 hu

(0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

HC05 B.Bystrica

Gólok és gólpasszok: 23. Urban (Kudla, Štrauch), 49.Kudla (Bajtek, Štrauch), 64.Štrauch (Kudla) – 13. Asselin (Higgs, Marshall), 16. Higgs (Selleck) Játékvezetők: Baluška Vladimír, id.Konc Daniel - Výleta Roman, Tvrdoň Jozef -id.Konc Juraj (video). Kiállítások: 11:12 két percre, Miller (BB) 10 perc fegyelmi, Jakúbek (MHC) és Miller (BB) 10 perc verekedésért. Emberelőny: 2:0. Emberhátrány: 0:1. Nézőszám: 1912. Kapura lövések: 20:40.

Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Jakúbek, Slávik – L. Buc, Fábry, Ondrušek

Williams (Baroš) – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro – Selleck, Higgs, Asselin – T. Török, Faille, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, A. Šťastný, Varga

Az első játékrész érsekújvári emberelőnnyel kezdődött, amelyben nem sokat mutatott a hazai gárda, majd a vendégek is megkapták az emberfóros lehetőséget, ami szintén gól nélkül végződött. Az első találatra a 13-ik percig kellett várni, amikor Asellin lapos lövése lepte meg Košarišťan kapust. A harmad második gólját szintén a vendégek lőtték, ráadásul emberhátrányban Higgs révén, így az első harmad kétgólos vendégvezetéssel zárult.

A középső harmad 23-ik percében Tomáš Urban révén gyorsan felzárkózott a hazai gárda, aki emberfóros helyzetben közelről talált be Williams háta mögé, és visszahozta a reményeket a jó eredményre. A gól után pörgősebb lett a játék, le-föl támadtak a csapatok és kemény párharcok folytak a jégen.

Az összecsapás a záró felvonásban még jobban kiéleződött. Az Érsekújvár az első perctől próbált nyomást gyakorolni, de a vendégek veszélyes kontrákkal nehezítették a hazaiak igyekezetét. A 48-ik percben kétperces előnyt harcolt ki az Érsekújvár, amit Patrik Kudla révén kihasználtak a hazaiak. Az utolsó percek a pattanásig feszültek voltak, amik kemény párharcokkal és bunyókkal voltak tarkítva. Az összecsapás végül a hosszabbítás 4-ik percében dőlt el Andreas Štrauch parádés góljával.

Milan Jančuška, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „A második és a harmadik harmad elfelejtette az elsőt. Az első gólunkkal visszajöttünk a meccsbe, és attól kezdve javult a mozgásunk és a testelleni játékunk. Sok helyzetet dolgoztunk ki, s valahogy így képzelem el az akarást és a harcot a bajnoki pontokért. Örülünk a kétpontos győzelemnek is, amit a két harmadban mutatott játékért megérdemeltünk.”

Dan Ceman, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „Az öt-öt elleni játékban pontatlanok voltunk. Meggyőzhettünk arról, hogy az érsekújváriaknak van a legjobb emberhátrányos játékuk a ligában. Rosszul játszottunk az emberfórjainkban, ellenben az Érsekújvár remekül védekezett. Majd a hazai csapat két gólt lőtt emberfórban. A speciális formációk döntötték el ezt a meccset.”