Háromgólos vereség Zsolnán

Közzétéve 2018.2.2 | Róbert Balogh
ZSOLNA — Február 2-án Zsolnán lépett jégre a HC Nové Zámky együttese, ahol kiegyenlített mérkőzésen háromgólos vereséget szenvedett az érsekújvári csapat. Miroslav Mach legénysége nem tudta értékesíteni a kidolgozott ziccer helyzeteit, ami végül döntőnek bizonyult a mai meccsen. Legközelebb február 4-én lép jégre az érsekújvári csapat, amikor 16:00 órától a Dukla Trenčín együttesét fogadja vendégül.
42. forduló, péntek 2018.2.2, 18:00

MsHK Žilina

3:0

(0:0, 1:0, 2:0)

Gólok és gólpasszok: 34.Holovič (Stupka, Novotný), 53.Pospíšil (Tvrdoň), 58.Rogoň (Dolinajec) Játékvezetők: Kalina, Snášel - Stanzel, Kollár. Kiállítások: 5:6 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 802. Kapura lövések: 31:32.

MsHK Žilina

Tomek – P. Mikuš, L. Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Roman, Mendrej – Pospíšil R. Hruška, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Stupka – J. Hurík, Húževka, Švihálek – Dolinajec, Ondruš, Rogoň.

Baroš – Salija, Husák, Plášil, M. Novák, M. Jass, M. Hruška, Kuzma – Hřebejk, Š. Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Saulietis – Fábry, L. Jurík, Varga – Lorraine, Šille, Rehák.

A gólnélküli nyitó harmad után a 34 ik percig kellett várni a mérkőzés első találatára. A vezetést a hazai csapat szerezte meg Marcel Holovič révén, aki a kettős emberfór végén a körök közül talált az újvári hálóba. Az érsekújvári csapat az első két harmadban több ígéretes helyzetet is kihagyott, főként Adam Zbořil volt leggyakrabban ziccer helyzetben, aki sorra puskázta el a lehetőségeket. A záró harmadban aktívabban játszott az érsekújvári gárda, ám a gólt ismét a zsolnai csapat lőtte. Az 53-ik percben egy ártatlan akció végén TomᚠPospíšil lövése átesett Baroš kesztyűjén, és a pakk lassan begurult a gólvonal mögé. A hajrában két perccel a vége előtt üres kapus góllal Rogoň állítota be a végeredményt.

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „A mai meccsen nem voltunk képesek gólt lőnni a legnagyobb ziccer helyzetekből sem, majd jött a kettős emberhátrány és a végén egy hiba után gólt kaptunk. Fel akartunk még állni, de nem ment, és ma kicsi lett volna talán a focikapu is.“

Petr Rosol, az MsHK Žilina vezetőedzője: „Nem kezdtük jól a mai meccset. Nem mondom, hogy nem harcoltunk, de görcsösen játszottunk. A második játékrészben a vezető gól után kicsit megnyugodtunk. A fiúk harcoltak, nem játszottak jó hokit, de nekünk fontos volt ma a három pont, és az megvan.”