Harmadszorra sem sikerült Besztercebányán a pontszerzés

Közzétéve 2018.2.25 | Róbert Balogh
BESZTERCEBÁNYA — Február 25-én Besztercebányán lépett jégre a HC Nové Zámky csapata, ahol végül sima vereséget szenvedett Mach mester legénysége. A mérkőzés a második játékrészben dőlt el, amikor négygólos előnyre tett szert a hazai gárda, amit már a záró harmadban nem tudtak behozni az érsekújváriak. Legközelebb február 28-án Liptószentmiklóson lép jégre a HC legénysége, ahol igencsak fontos csatát vív egymás ellen a két gárda.
50. forduló, vasárnap 2018.2.25, 17:00

HC05 B.Bystrica

6:2

(2:0, 3:1, 1:1)

Gólok és gólpasszok: 5. Tamáši (Ďatelinka), 16. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 25. Hohmann (Brittain, Mihalik), 34. Bartánus (Faille), 37. Asselin (Bortňák, Faille), 59. Kubka (Faille, Hohmann) – 31. Lorraine (Tužinský), 53. Rehák (Plášil). Játékvezetők: Lauff, Grolin – Rojík, Gegáň. Kiállítások: 5:4 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 1:0. Nézőszám: 2425. Kapura lövések: 34:27.

Lukáš (Lassila) – Brejčák, Sedlák, Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Trecapelli, Delisle – Brittain, Bortňák, Lamper – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Asselin, Faille, Giľák – Kabáč, Češík, Gabor.

Baroš (P. Romančík) – Plašil, Mich. Novák, M. Jass, M. Hruška, Husák, Salija, Šimek – Dubec, Šimun, Zbořil – Hřebejk, L. Jurík, R. Varga – Lorraine, Novotný, Škoda – Rehák, Ondrušek, Saulietis – Tužinský.

Az első harmadban kétgólos előnyre tett szert a hazai gárda, amely jobban használta ki ellenfelénél a helyzeteit. A vezetést az ötödik percben Tamáši révén szerezte meg a hazai csapat, aki fonákkal kényelmesen helyezhette a korongot a hálóba, majd a 16-ik percben Bartánus lövésével kettőre növelte a Bestercebánya az előnyét. Az első harmad krónikájához hozzátartozik Lamper kihagyott büntetője. A másik oldalon sorendben Varga, Plášil és Novotný kerültek jó helyzetbe, de egyik játékos sem tudott élni a lehetőséggel, így a hazai gárda megérdemelt kétgólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe.

A második játékrészben tovább növelte előnyét a hazai csapat. A 45-ik percben Hohmann lepte meg éles szögből Baroš kapust, majd a harmad derekán Lorraine közelről szépített. A 34-ik percben Kabáč kiallítása alatt feljöhetett volna egyre az Érsekújvár, de egy hiba után Bartánus talált be emberhátrányban. A harmad utolsó gólját Asselin lőtte az újvári hálóba, így a záró harmad négygólos hazai előnnyel kezdőthetett.

A záró harmadban mindkét oldalon egy-egy gól született. Az 52-ik percben Rehák találata után háromgólosra csökent a hazaiak előnye, majd az utolsó előtti percben Baroš előtt Kubka piszkált bele Asselin lövésébe és beállította a 6-2-es végeredményt. Az érsekújváriak harmadszorra sem jártak sikerrel az idei évadban Besztercebányán, s ezúttal is pont nélkül utaznak haza a bajnok otthonából.

Vladimír Országh, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „A válogatott szünet után mindig nehezek szoknak lenni a mérkőzésék. Szolidan kezdtük a meccset, főleg az első harmadban nyomást gyakoroltunk a kapura, s ebből születtek a gólok. Optikai fölényben játszottunk, de az ellenfélnek veszélyes kontrái voltak. Rendben volt a mai meccs, de a záró harmadban volt egy öt perces üres járat, amit kihasznált az ellenfelünk, de a hatodik gól megnyugtatta a csapatot.”

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Nem volt ma esélyünk, a Besztercebánya kiválóan játszott. Test elleni játékban jobbak voltak. A támadásban a kapu előtti területre összpontosítottunk, ezt lehetett látni a lövéseink számán is, de a kapu előtt nehezen tudtunk érvényesülni.”