Győzött a Gyetva, az érsekújváriak számára véget ért a szezon

Közzétéve 2019.3.5 | Róbert Balogh
GYETVA — Március 5-én, a playoff-kvalifikáció negyedik meccsét rendezték Gyetván, amelyen újfent az érsekújvári csapat szerezte meg a vezetést, amit a 45-ik percig tartani tudott Jančuška mester legénysége, majd a gyetvai csapat átvette az irányítást és a záró harmadban két góllal fordítani tudott. A HC 07 Detva csapata megszerezte harmadik győzelmét, és továbbjutott a playoff negyeddöntőjébe. Az MHC Nové Zámky ezzel befejezte szereplését az idei szezonban.
QP4, kedd 2019.3.5, 18:00

HC07 Detva

2:1

(0:0, 0:1, 2:0)

Gólok és gólpasszok: 45. Král (Tibenský, Chovan), 51. Murček (Chovan, Puliš) – 33. Pospíšil (Zbořil, Ordzovenský) Játékvezetők: Goga, Stano – Jobbágy, Frimmel. Kiállítások: 6:6 két percre, 10p. Pospíšil (MHC) fejre támadásért, 10p. Bajtek (MHC) sportszerűtlen magatartásért. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 911. Kapura lövések: 28:29.

HC07 Detva

Petrík (Zalivin) – Betker, Mart. Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendrož, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Matúš Chovan, Mart. Ďaloga.

Kristín (Košarišan) – Kudla, Andersons, Zako, Hain, Hatala, Ordzovenský, Mich. Novák, Dundáček – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jakúbek – T. Pospíšil, R. Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb.

A kicsit unalmas első harmad után, amelyben összesen csak tizenegy lövést kellett hárítani a kapusoknak, a második játékrész sokkal érdekesebb hokit hozott. Az érsekújváriak voltak aktívabbak, több veszélyes helyzetet dolgoztak ki Petrík kapuja előtt. Igaz két védelmi hiba után Puliš révén két esetben is vezetést szerezhettek volna a hazaiak, de Kristín a helyén volt és hárította a válogatott csatár lehetőségeit. A vezető gólt TomᚠPospíšil szerezte a 33-ik percben, amikor emberelőnyös helyzetben, Zbořiltól kapott kihagyhatatlan helyzetbe korongot.

A záró harmad első öt perce nagy gyetvai offenzívával kezdődött, aminek eredménye Zdeněk Král egyenlítő gólja volt. A folytatásban nem változott a játék képe, a hazai csapat nyomást gyakorolt, majd az 51-ik percben, emberelőnyben Michal Murček szerezte meg a vezetést. Az utolsó tíz percben nagy csata folyt a jégen, az újváriak hajtottak az egyenlítő gólért, egyre gyakrabban veszélyeztették Petrík kapuját. Az 54-ik percben-Urban került tiszta helyzetbe, ám a ziccer kimaradt. Két perccel a vége előtt időt kért az Érsekújvár, mindent egy lapra tettek fel, lehozták a kapust, majd óriási nyomást gyakoroltak. A legnagyobb ziccer Pospíšil botján volt 20 másodperccel a vége előtt, de Petrík bravúrral hárított. Végül a Gyetva kihúzta a hátralévő másodperceket és megnyerte a mérkőzést, s ezzel az egész sorozatot is.

Josef Turek, HC 07 Detva: „Tudtuk, hogy a mai meccs főleg pszichikailag lesz nehéz, ami meg is mutatkozott. Két harmad után 0-1 volt, majd a harmadikban fordítottunk, de szerencsénk is volt. Mentünk előre, mint a bulldogok. Kiválóan tartotta a csapatot Petrík kapus, ami mindig nagyon fontos. Örülök, hogy a végén a power-play szituációt kivédekeztük. Nagyon nehéz volt, mert az egész sorozatban nagy teher volt a játékosokon. Úgy gondolom megérdemelten jutottunk tovább, mert háromszor egymás után sikerült legyőzni egy olyan erős ellenfelet, mint az Érsekújvár.”

Milan Jančuška, MHC Nové Zámky: „Ma jól játszottunk, vezetünk két harmad után 1-0-ra, de kellett még volna lőni egy gólt. Majd az ellenfél nyomása alatt, a hibáink után kaptunk két gólt. A Gyetva az akarásával és szívével megvédte a vezetését, és kiharcolta a győzelmet. El kell mondanom, hogy ma nagyon igyekeztek a fiúk, de egy kicsit jobban kellett volna érvényesülni, mert elegendő minőségi játékosunk van a csapatban, akik erre képesek. Sajnos egyetlen gól kevés a sikerhez, tulajdonképpen már otthon veszítettük el a sorozatot. Gratulálok a Gyetvának, és sok sikert kívánok nekik a playoffban.”