Gólparádé Érsekújvárban

Közzétéve 2013.8.13 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Igazi gólparádét láthatott az érsekújvári közönség. Összesen 12 gól született a mérkőzésen és az egyik szebb volt mint a másik. Elégedetten távoztak a nézők és vastapssal kísértek le a jégről a fiúkat.
Előkészületi, kedd 2013.8.13, 18:00

8:4

(2:0, 3:2, 3:2)

SHK Hodonín

Gólok: 5.Podstavek (Sucharda), 18. Uram (StefankaM.), 21. Popela (Zajac, Uram), 26. M. (Čaládi, Uram), 32. Kraus (Nagy, Barčák), 46. Kraus, 56. Dubec (Podstavek), 60. Nagy (Podstavek, Dubec) – 27. Peš, 34. Smetana (Pavešic), 55. Charvát (Vrba), 58. Duchoslav (Pavešic). Játékvezetők: Druga - Ondrušek, Bachúrik. Kiállítások: 3:5.

Chovan (Púš, Krajčovič)- Baron, Zajac, Sucharda, Kráľ, Lehotský, Popela, Kraus, Varga- Uram, Štefanka M., Čaládi- Dubec Marek, Nagy, Podstavek- Klobučník, Dobrý, Bútora- Ružička, Barčák, Dubec Martin.

SHK Hodonín

Kotvan(Zavadil) – Kulyk, Laporte, Charvát, Smetana R., Kundera – Pavešič, Směřička, Duchoslav, Peš(C), Velechovský – Belisle, Zábojník, Smetana T.,Kuba(A), Vrba – Polesný, Miklík, Škorík, Tomi, Kučera(A).

A mérkőzés nagy iramban kezdődött. Rögtön az elejétől az újváriak nyomás alatt tartották a vendégek kapuját, és már az ötödik percben Podstavek jó helyen állt és közelről megszerezte a vezetést. Ezután szép góllal iratkozott fel Marek Uram és máris 2:0 volt az állás. Az első harmadban már nem változott az eredmény, így a hazaiak kétgólos előnnyel vonultak az öltözőbe.

Gyors góllal kezdődött a második harmad. Popela kemény lövése a 29-ik másodpercben betalált. A 26.percben Stefanka Miroslav használta ki a hátvédsor hibáját és már négy volt a különbség. Nem sokkal később a vendégek csapatkapitánya Puš szépített, átlőtte az addig nagyon jól védő Chovant. Mindkét csapatban a meccs felénél kapus csere volt. Zavadil sokáig nem melegedett meg a Hodonín kapujában, mert Kraus szólója után a háta mögött táncolt a korong. Nem egész két perc múlva újabb vendég gól született Smetana révén. Az eredményjelzőn 5:2-es állás világított amikor le mentek piheni a fiúk a második harmad után.

A harmadik harmadot megint jobban kezdték az érsekújváriak, Kraus a 46.percben ismét betalált. Emberhátrányban az 55.percben sikerült szépíteni a vendégeknek Charvát révén, de nem telt el csak pár másodperc és Dubec Marek, Zavadil mamutjai között találta meg a rést. Majd Pavešič lövésébe Duchoslav nyúlt bele a botjával úgy hogy a felső sarokban kötött ki a korong. Az utolsó percre is maradt még egy gól, amikor Nagy Gergő nyitott gólszámlát a csapatban és beállította a 8:4-es végeredményt.