A rájátszás első összecsapásán sima nyitrai siker született

Közzétéve 2018.3.15 | Róbert Balogh
NYITRA — Március 15-én, megtelt lelátók várták a HK Nitra és HC Nové Zámky csapatait a rájátszás nyitó párharca előtt. A sorozat első összecsapása végig a hazai csapat irányítása alatt folyt, amely hatvan percen keresztül kezében tartotta a mérkőzést, s végül megérdemelt hétgólos győzelmet aratott. A play-off második csatáját péntek este 18:00 órától, újfent a nyitrai csarnokban rendezik meg.
ND1, csütörtök 2018.3.15, 18:00

HK Nitra

8:1

(4:2, 2:0, 2:1)

Gólok és gólpasszok: 5. Mezei (Mikúš, Rais), 7. Ručkay, 9. Paulovič (Mikúš), 14. Kovacs (Kutálek), 26. Krištof (Rýgl), 39. Ručkay (Ručkay, Kutálek), 49. Blackwater (Slovák, Lantoši), 59. Slovák (Lantoši) – 54. Varga (Fábry, Salija). Játékvezetők: Miroslav Štefik, Peter Stano – Tomáš Gegáň, Martin Krajčík. Kiállítások: 6:5 két percre. Emberelőny: 2:0. Emberhátrány: 1:0. Nézőszám: 2829. Kapura lövések: 36:33.

HK Nitra

Lawson (Foltán) – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Kovacs – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Kutálek – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Lantoši, Bradley, Csányi.

Baroš (Romančík) – Husák, M. Novák, Plášil, Hruška, Jass, Salija, Šimek, Trávniček – Hřebejk, L. Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Novotný, Lorraine.

A mérkőzés első négy perce kiegyenlített játékot hozott, majd a fordulatot Mezei emberelőnyös gólja hozta meg, miután teljesen átvették a hazaiak az uralmat a jégen, és sorozatban lőtték a gólokat. Az érsekújváriak legnagyobb helyzete Marek Dubec előtt volt, aki Mezei gólja után egyenlíthetett volna, ám az utolsó pillanatban bele nyúltak a lövésébe az üres kapu előtt. A nyitrai csapat megállíthatatlan volt, amihez kellett a lyukas érsekújvári védelem is. A negyedik gól után Mach mester lehozta Samuel Barošt, akinek a helyét Romančík vette át a kapuban.

A második játékrész első prerceiben bátrabban támadtak az újváriak, ám egy felesleges védelmi hiba után, Michal Krištof talált be a 26-ik percben, és már öttel vezetett a hazai gárda. A hátralévő percekben mindkét csapat két-két emberelőnyt játszott, amelyekből nem született gól, majd egy mintaszerű akció végén a harmad utolsó percében Henrich Ručkay belőtte a hatodik hazai találatot, amely végleg eldöntötte a sorozat első párharcát.

A záró harmadban semmit nem változott a játék képe. A hazai csapat a fölényes vezetés tudatában könnyedén játszott, és újabb helyzeteket dolgozott ki, amelyekből Blackwater és Slovák találtak be. Az érsekújváriak a becsület gólért hajtottak, amit Róbert Varga révén az 54-ik percben sikerült megszerezni. A mérkőzés végül sima 8-1-es hazai győzelemmel végződött.

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Ma este alaposan megleckéztetett minket a Nyitra, s megmutatta, hogy kell játszani egy play-off meccsen. Mi nem mutattunk ma semmit, és ez egy szégyellni való teljesítmény volt. Le kell ülnünk, meg kell nézni és elemezni a meccset, így nem lehet játszani a rájátszásban.“

Antonín Stavjaňa, a HK Nitra vezetőedzője: „A vendégek egyértelműen elaludták a meccs elejét, amikor sorozatban kapták a gólokat. Ezután már nehéz volt nekik ebben a kulisszában játszani. A mienk végig harcoltak, hiszen minden egyes párharc erőt visz el az ellenféltől, és a sorozat még hosszú lehet. Remekül védett a kapusunk, ami jó reményt ad a következő meccsek előtt.”