A három pont Besztercebányán maradt

Közzétéve 2018.12.19 | Róbert Balogh
BESZTERCEBÁNYA — Három sérulés után felépült játékossal lépett jégre szerdán este Besztercebányán az érsekújvári gárda. Sajnos ezúttal hiányzott a csapat talán legjobb formában lévő csatára TomᚠUrban, akit a betegség döntött ágynak. A tíznapos válogatott szünet után jól kezdték a meccset az újvári fiúk, hiszen már az ötödik percben Adam Zbořil révén megszerezték a vezetést, ám ezután sorozatban négy gólt szerzett a hazai csapat, ami végül döntőnek bizonyult. A záró harmad elején Radim Hruška lepte meg pontos lövésével a hazai kapust, ám a folytatásban újabb két góllal növelték a hazaiak az előnyüket. A meccs utolsó gólját, csakúgy mint az elsőt, Adam Zbořil szerezte, de végül a három pont Besztercebányán maradt.
32. forduló, szerda 2018.12.19, 17:30

HC05 B.Bystrica

6:3

(2:1, 2:0, 2:2)

Gólok és gólpasszok: 9. Asselin (Faille, Southorn), 12. Selleck (Asselin, Faille), 26. Asselin (Faille), 30. Biro (Češík), 44. Selleck (Bartánus), 47. Sýkora (Varga, Šastný) – 5. Zbořil (Ručkay, Jurík), 41. Hruška (Rogoň, Kudla), 60.Zbořil. Játékvezetők: Miroslav Štefik – Daniel Konc – Roman Výleta, Jozef Tvrdoň. Kiállítások: 4:6 két percre, 10p. Zbořil (MHC) fejre támadásért. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2366. Kapura lövések: 44:17.

Williams (Baroš) – Southorn, Marshall, Nemčík, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Törok – Selleck, Faille, Asselin – Varga, Šastný, Sýkora – Matoušek, Zigo, Bartánus – Kabáč, Češík, Gabor

Košarišan (Kristín) – Kudla, Andersons, Zako, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Štrauch, Fábry, Šimun – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Nejezchleb, Hruška, Rogoň – Slávik, Ondrušek, Henderson

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Nem voltunk eléggé agresszívak a kapuk előtt, s ebben volt a legnagyobb különbség a két csapat között. Jól kezdtük a meccset, de a továbbiakban hiányzott a jobb mozgás, a szerencse, és voltak szituációk, amelyeket rosszul oldottunk meg. A válogatott szünetek után minden meccs más, és ebben a maiban más volt a mozgásunk, mint ahogy vártuk.”

Dan Ceman, a HC Banská Bystrica vezetőedzője: „A csapatba visszajött TomᚠMatoušek, aki jó munkát végzett el. A nézők jól ismerik, energiát hozott a csapatba. Nagyon fontos volt, hogy áttörtük a vendégek védőfalát, s így a harmadunkból könnyebben indíthattuk a támadásainkat. A támadó játékunk nagyon effektív volt, elégedettek vagyunk.”