A Poprád elleni csata, drámai végjátékban dőlt el

Közzétéve 2018.12.9 | Redakce
ÉRSEKÚJVÁR — A nézők és a játékosok számára sokáig emlékezetes marad a vasárnap esti Poprád elleni csata az érsekújvári csarnokban, amely végül drámai végjátékban dőlt el a vendégek javára. Az érsekújváriak kétszer is vezettek két góllal, majd egy perccel a vége előtt eggyel, ám a poprádiaknak háromszor is sikerült kapus nélküli felállásban betalálni, és kiharcolni a hosszabbítást, amelyben végül a győztes gólt is megszerezték. Remek meccset játszott az érsekújvári csapatban Tomáš Urban, akinek a mesterhármasa sem volt elég a győzelemhez.
31. forduló, vasárnap 2018.12.9, 16:00

5:6 hu

(1:0, 2:1. 2:4 - 0:1)

HK Poprad

Gólok és gólpasszok: 20. Urban (Kudla), 35. Urban (bünt.), 36. Rogoň (Dundáček), 53.Fábry (Jakúbek), 58.Urban – 24. Macík (Belluš), 52.Macík, 56.Belluš (Mlynarovič, Salija), 57.Salija (Svitana, Paukovček), 60.Paukovček (Svitana, Bondra), 62.Paukovček (Erving, Belluš) Játékvezetők: Baluška, Kova - Synek, ifj.Konc D. Kiállítások: 4:6 két percre. Emberelőny: 2:0. Emberhátrány: 0:1. Nézőszám: 859. Kapura lövések: 35:41.

Košarišťan – Kudla, Andersons, Zaťko, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Sloboda, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jurík – Jakúbek, Fábry, Nejezchleb

HK Poprad

Vošvrda – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Bondra – Takáč, Zagrapan, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš – Václav, Heizer, Kundrik

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Kiváló meccset játszottunk, jobbak voltunk és megérdemelten vezettünk 3-1-re, majd egy védelmi hiba után gólt kaptunk. Ami azután történt, az csak a mesében történhet meg. Nagyon, de nagyon mérges vagyok, hogy egyáltalán ilyen megtörténhetett. A mérkőzésen, amelyen tisztán jobbak voltunk, végül kifolyt a három pont az ujjaink között.

František Štolc, a HK Poprad másodedzője: „Jól kezdtük a meccset, de kihagytuk az emberelőnyt, majd kaptunk egy gólt. A második harmadban próbáltunk aktívan játszani, lőttünk ugyan egy gólt, de kaptunk kettőt. A harmadik harmadban három formációval játszottunk, és meg akartuk fordítani a meccset. 2-4-es állásnál lehoztuk a kapusunkat, de még az álmunkban sem gondoltuk volna, hogy sikerül megfordítani a meccset. Szívrohamhoz közeli meccs volt a kispadok számára, de úgy gondolom a nézőknek tetszett a meccs."