Gyetvai siker a sorozat harmadik mérkőzésén

Közzétéve 2019.3.4 | Róbert Balogh
GYETVA — Március 4-én, a playoff kvalifikáció harmadik mérkőzését rendezték a gyetvai csarnokban. A mérkőzést jól kezdték Jančuška mester fiai, hiszen Urban révén először szereztek vezetést a kvalifikációs sorozatban. Az első harmad az újvári csapaté volt, de a másodikban Puliš, majd Ščurko góljaival fordítani tudott a hazai csapat. A záró harmadban Ščurko révén elmentek kettővel a gyetvaiak, amire Šimun még válaszolni tudott, de a hajrában Puliš üres kapus találatával végleg eldőlt a meccs. Ha az érsekújváriak életben akarnak maradni, akkor holnap mindenképp győzni kell Gyetván.
QP3, hétfő 2019.3.4, 18:00

HC07 Detva

4:2

(0:1, 2:0, 2:1)

Gólok és gólpasszok: 21. Puliš (Murček), 40. Ščurko (Puliš, Chovan), 47. Ščurko (Betker), 60. Puliš – 17. Urban (Bajtek, Kudla), 49. Šimun (Hatala, Hruška) Játékvezetők: Műllner, Stano – D. Konc, Šefčík. Kiállítások: 6:7 két percre. Emberelőny: 2:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 753. Kapura lövések: 26:30.

HC07 Detva

Petrík (Zalivin) – Betker, Mart. Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendrož, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Matúš Chovan, Mart. Ďaloga.

Košarišan (Kristín) – Kudla, Andersons, Zako, Hain, Hatala, Ordzovenský, Mich. Novák, Dundáček – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, Jakúbek – T. Pospíšil, R. Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb.

Josef Turek, HC 07 Detva: „Ma lassabban indult be a játékunk, az ellenfelünk kiválóan védte a középső harmadot. A következő fázisban sokat segített az első lőtt gólunk. Ez beindította a csapatot. Ma meg akarom dicsérni a játékosaim a jó játékért emberfórban, de a kiváló védekezésért is emberhátrányban. Sok lövést önfeláldozóan blokkoltak a játékosaink. Így kell játszani a playoffban, ráadásul újfent kiválóan védett Roman Petrík. Ezek eldöntötték a meccset.”

Milan Jančuška, MHC Nové Zámky: „Természetesen nem lehetek elégedett, mert elveszítettünk egy fontos mérkőzést. Nagyon jó volt az első harmadunk, megszereztük a vezetést, de nem fordulhat elő, hogy rögtön a második elején gólt kapjunk. Továbbá nem szabad olyan faultokat csinálni, amilyeneket elkövettünk. Emberhátrányba kerültünk, és ezekből gólokat kaptunk, s természetesen nehéz ezek után 1-3-ről visszajönni. Optikailag lehet, hogy jobbak voltunk, de döntő tényező a kapus teljesítmény és az effektivitás, és ebben ma mi húztuk a rövidebbet. Természetesen nincs még vége. Egyetlen feladat vár ránk, mindent meg kell tenni, hogy holnap rendben legyünk, s jól felkészüljünk a meccsre. Győznünk kell, semmi más nem jöhet szóba.”