A Dukla Trenčín lett a hatodik

Közzétéve 2019.2.26 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Nem sikerült gólt és pontot sem szerezni az érsekújvári csapatnak az alapszakasz utolsó mérkőzésén, így végül a továbbjutást jelentő hatodik helyet a Dukla Trenčín csapata szerezte meg. Az első harmadban a vendégek voltak jobbak, majd az újváriak rengeteg helyzetet kihagytak, ami döntőnek bizonyult a mai meccsen. Az érsekújvári csapat a tizedik helyezett HC 05 Detva ellen játsza majd a selejtező sorozatot a rájátszásért.
55. forduló, kedd 2019.2.26, 17:30

0:3

(0:1, 0:0, 0:2)

Dukla Trenčín

Gólok és gólpasszok: 11.Sojčík (Bokroš), 48. Bartovič (Hecl), 56. Krejči. Játékvezetők: Baluška, Konc st. – Orolin, Výleta. Kiállítások: 2:2 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1652. Kapura lövések: 28:31.

Košarišťan (Kristín) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Hatala, Ordzovenský, Novák, Henderson – Štrauch, Urban, Bajtek – Jakúbek, Zbořil, Ručkay – Šimun, Hruška, Rogoň – Nejezchleb, Fábry, Ondrušek.

Valent (Hollý) – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Hudec, Bohunický – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka.

Az első játékrészben a vendégek játszottak mezőnyfölényben. Košarištan kapusnak 14 lövést kellett hárítani, ellenben Valent meglepően csak négy esetben kapott lehetőséget. A harmad egyetlen találatát egy kapu előtti kavarodás után, a 10-ik percben Peter Sojčík szerezte. Az első húsz percben egyetlen kisbüntetést sem osztottak ki a játékvezetők.

A középső harmadban teljesen megváltozott a játék képe. Az érsekújváriak sokkal aktívabbak voltak, s nem egyszer hosszú perceken keresztül nyomást gyakoroltak Valent kapujára, aki jól állta a sarat, s végül megúszta a második húsz percet is kapott gól nélkül.

A záró harmad első felében folytatódott az érsekújvári nyomás, a legnagyobb ziccerek is kimaradtak, majd a 49-ik percben jött Milan Bartovič váratlan lövése, amit Košarišťan elnézett, s ezután már nehéz volt visszajönni. Négy perccel a vége előtt Jančuška mester lehozta a kapust, de egy perccel később Daniel Krejčí üres kapus góljával végleg eldőlt a meccs.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Nagyon mérges és csalódott vagyok. Nagy előnyünk volt a hatodik helyen, de elrontottuk a meccseket azokkal a csapatokkal, akik alattunk voltak. Végül egy pont hiányzik. Paradox módon a Trencsént eddig négyszer megvertük, de a döntő meccset elveszítettük, így alattuk vagyunk és nem kerültünk az első hatba. Az első harmad gyenge volt a részünkről, de a második harmadtól emelt fejjel játszottunk és kezdtük megnyerni a párharcokat. Olyan lehetőségeket, mint amilyenek Zbořil és Hruška előtt voltak, ki kell használni. A második gólt nem szabadott volna bekapni, de tulajdonképpen az elsőt sem. Fel kell készülnünk a Gyetva ellen.“

Ján Pardavý, a Dukla Trenčín másodedzője: „Ma fontos mérkőzést játszottunk, playoff meccshez hasonlítanám. Lehetett érezni a lelátókon is, mindkét tábor kiváló atmoszférát teremtett. Minden volt a meccsen, emóciók, kemény játék. Az első harmadban mi voltunk a jobb csapat. Fontos gólt lőttünk, majd a második harmadtól az Érsekújvár volt jobb és aktívabb csapat, de jól álltuk a sarat. A harmadik játékrészben két-három ziccere volt a hazaiaknak, de Valent remekül védett és a fiúk önfeláldozóan blokkolták a lövéseket. Sikerült belőni a második gólt, majd kivártunk a harmadikra is. Egyszerűen ma jobbak voltunk.”