Kétgólos vereség az éllovas otthonában

Közzétéve 2019.2.24 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Február 24-én, az éllovas Besztercebánya otthonában lépett jégre az Érsekújvár. Két kiegyenlített harmad után a döntés végül a harmadik felvonásban született meg, amikor Lamper és Surový góljaival végleg eldőlt a mérkőzés. Az érsekújváriak egyenlítő gólját a 19-ik percben Henrich Ručkay lőtte. Ezzel eldőlt, hogy az alapszakaszt a besztercebányai csapat nyerte meg, és az utolsó fordulóban lesz még Érsekújvárban izgalom bőven, amikor a Trencsén ellen kell majd biztosítani a hatodik helyet.
54. forduló, vasárnap 2019.2.24, 17:30

HC05 B.Bystrica

3:1

(1:1, 0:0, 2:0)

Gólok és gólpasszok: 15.Zigo (Bartánus, Higgs), 48.Lamper, 54.Surový (Southorn) - 19.Ručkay (Ordzovenský, Zbořil) Játékvezetők: id.Konc Daniel, Stano Peter - Tvrdoň Jozef, Vyšný Drahoslav. Kiállítások: 8:10 két percre, 10p. Faille (BB) hátulról támadta ellenfelét, és 10+20p.Southorn (BB) sportszerűtlen magatartás. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2561. Kapura lövések: 37:13.

Williams (Baroš) – Mihalik, Marshall, Southorn, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Glenn – Asselin, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, Zigo – Lamper, T. Surový, Šoltés – Matoušek, A. Šastný, Koper.

Košarišan (Kristín) – Hain, Zako, Ordzovenský, Mich. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson, Andersons – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – Rogoň, R. Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Nejezchleb.

Az első harmadban három kétperces érsekújvári kiállítást, és egy-egy gólt láthattunk mindkét oldalon. A hazai gárda volt a veszélyesebb és a kezdeményezőbb csapat, az érsekújváriak főként a védekezéssel voltak elfoglalva az első húsz percben. A vezető gólt a 15-ik percben TomᚠZigo szerezte, aki közelről helyezte be a kipattanó pakkot Košarišan háta mögé. A válasz négy perccel később jött, amikor Adam Zbořil a palánk segítségével, szemfülesen indította Ordzovenskýt, aki tiszta helyzetben találata meg az egyenlítő gólt lövő Henrich Ručkayt. Három másodperccel a dudaszó előtt Radim Hruška kapott kisbüntetést, így a második játékrész hazai előnnyel kezdődött.

A második felvonás elején Hruška mellé leültették Novákot is, így közel két percig játszhattak a hazaiak kettős előnyben, de az újváriak önfeláldozóan védekeztek, s végül megúszták kapott gól nélkül az emberhátrányt. Ezután bekeményítettek a csapatok, egyre gyakrabban alakultak ki kemény bunyós párharcok, amit a játékvezetők nem toleráltak, és azonnal büntettek. Az érsekújváriaknak nem mentek az emberfóros helyzetek, s több esetben is komplikálták Košarišan életét. A vendégek legnagyobb helyzete Zbořil előtt volt, aki tiszta helyzetben Williams kapusba lőtte a ziccert. Végül gólnélküli döntetlent hozott a második húsz perc, így a döntés a záró harmadra maradt.

A záró harmad első percei kiegyenlített játékot hoztak, majd a 48-ik percben Šimun indította volna az újabb újvári akciót, de elveszítette a korongot a kék vonal előtt, amire Patrik Lamper csapott le, s belőtte a hazaiak vezető gólját. Az 54-ik percben Bajtek kiállítása alatt TomᚠSurový révén kihasználta emberfórját a hazai gárda, ami végleg eldöntötte a három pont sorsát. Az érsekújvári csapat, így pont nélkül utazik haza, és az utolsó fordulóban lesz még miért harcolni a Trencsén ellen.

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Annak ellenére, hogy nem játszottunk az elképzeléseink szerint, sokáig úgy nézet ki, hogy sikerül pontot szerezni. Nagyon sok volt a kiállított játékosunk, de szerencsére jól védekeztünk. Úgy nézett ki meg lesz a pont, de négyen a négy ellen csináltunk egy nagy védelmi hibát, ami eldöntötte a meccset. Nem szereztünk pontot, tudjuk mi vár ránk kedden a Trencsén ellen. Harc a hatodik helyért.”