Sorozatban negyedszer nyert az Érsekújvár

Közzétéve 2019.1.30 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Január 29-én, a poprádiakat fogadta vendégül az érsekújvári csapat. A mérkőzés sokáig kiegyenlített volt, végül az utolsó húsz percben dőlt el a három pont sorsa, amikor kétszer is elment két góllal a hazai csapat, amire harmadszor már nem tudott válaszolni a tátrai gárda, s végül Pospíšil üres kapus találatával háromgólos sikert aratott a hazai csapat. Mivel a poprádi csapatnak az alapszakasz végén leszámítanak három pontot, ezzel a győzelemmel már egy ponttal a Poprád előtt helyezkedik el Jančuška mester csapata a virtuális tabellán.
53. forduló, kedd 2019.1.29, 18:30

5:2

(1:1, 1:0, 3:1)

HK Poprad

Gólok és gólpasszok:  11. Bajtek (Šimun), 39. Šimun (Urban), 52. Ručkay (Zbořil), 59. Šimun (Urban, Bajtek), 60. Pospíšil (Štrauch) - 12. Buzzeo (Takáč, Brejčák), 52. Karalahti (Abdul). Játékvezetők: Stano, Novák - Valo, Gegáň, Kiállítások: 3:4 két percre, 2+10p. avoda (POP) palánkra lökésért. Emberelőny: 2:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 858. Kapura lövések: 28:41.

Kristín - Hain, Zako, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson - Ručkay, Zbořil, Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - Pospíšil, Hruška, Štrauch - Rogoň, Fábry, Jakúbek.

HK Poprad

Vošvrda – D. Brejčák, avoda, Salija, Miner, Karalahti, Erving, Petran – Miller, Heizer, D. Bondra - Svitana, Mlynarovič, Abdul - Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Macík, Kundrík, Belluš.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Az első harmadot átaludtuk, és a mi részünkről nagyon rossz volt. Paradox módon egy bosszantó momentum indította be a játékunkat. A második harmadtól feljavultunk, két gólt szereztünk kontratámadásból, kettőt emberelőnyből, és ez döntött a mai napon. Örülünk, hogy a virtuális táblázaton megelőztük a poprádiakat.”

Roman Stantien, a HK Poprad vezetőedzője: „Úgy gondolom, hogy az első harmadban jobbak voltunk, és fölényesen többet lőttünk a kapura. A második játékrészben a hazai csapat volt jobb, de a harmadikban ismét a mi csapatunk, de az újváriak sokkal effektívebbek voltak. Ez minden.”