Megérdemelt érsekújvári siker Miskolcon

Közzétéve 2019.2.17 | Róbert Balogh
Miskolc — Február 15-én, Miskolcon lépett jégre az MHC Nové Zámky legénysége, ahol a DVTK Jegesmedvék csapata volt az ellenfél. A mérkőzés végül a szétlövésben dőlt el TomᚠPospíšil parádés találatával. Az érsekújvári csapat a meccs nagy részében aktívabban és veszélyesebben játszott az ellenfél harmadában, s végül megérdemelten harcolta ki a győzelmet. Legközelebb vasárnap este, Liptószentmiklóson lép jégre az Érsekújvár.
51. forduló, péntek 2019.2.15, 18:30

DVTK Jegesmedvék

1:2 bü

(0:1, 1:0, 0:0 -0:1)

Gólok és gólpasszok: 32. Láda (Pance) – 4. Šimun (Kudla, Pospíšil), 65.Pospíšil szétlövésben. Játékvezetők: Vladimír Snášel, Martin Korba – źudovít Šoltés, Martin Jobbágy. Kiállítások: 5:7 két percre, 10p.fegyelmi Kudla és Šimun (mindketten MHC). Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1315. Kapura lövések: 27:32.

Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam, Albert – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó, Hajós, Ritó.

Košarišan – Zako, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Andresons, Henderson – Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Ondrušek.

Ahogy várható volt, nagy iramban kezdődött a forduló rangadója, és az első perctől kemény küzdelem folyt a jégen. A vezető gól a negyedik perc elején született meg, amikor a hazai Jameson Milam kapott kisbüntetést, amit Eduard Šimun kemény löketével, öt másodperccel a buli után gyorsan kihasznált az Érsekújvár. A harmad hátralévő perceiben le-föl támadtak a csapatok, de valamivel veszélyesebbek voltak a vendégek, és Vay kapusnak volt több dolga. A harmad utolsó két percében öt kisbüntetést, és két tíz perces büntetést osztottak ki a játékvezetők. Az utolsó percben öt érsekújvári játékos ült egyszerre a büntető padon.

A második húsz percben sem csökkent az iram, továbbra is kiegyenlített csata folyt a jégen, és csakúgy, mint az első harmadban, most is csak egy gól született. Ezúttal a hazai gárda ünnepelhetett a 32-ik percben Láda Balázs gólja után, aki ügyesen irányította Ziga Pance belőtt passzát a kapuba.

A harmadik játékrészben az érsekújváriak mindent beleadtak. Az első tíz percben többet és veszélyesebben támadtak, de nem mentek be a legnagyobb ziccerek sem. A hazai csapat sokat köszönhetett Vay kapusnak, aki tartotta az eredményt. A harmad derekán kiegyenlítődött a játék, de a hajrában újfent Vay kapus volt a főszereplő, aki több ziccert is hárított. Következett a ráadás, amely továbbra sem hozott döntést, így végül a szétlövésben dőlt el a meccs, amelyben TomᚠPospíšil parádés góljával, végül az érsekújváriak szerezték meg a plusz egy pontot.

Glen Hanlon: Igazán jó hokimeccset láthattak a szurkolók. Jól játszottunk, ahogy ellenfelünk is, de sajnos az emberelőnyös játékunk nem működött megfelelően. Az érsekújváriak belőtték az emberelőnyüket, mi pedig nem, ami döntőnek bizonyult. Büszke vagyok a csapatomra, mert jól küzdöttünk.

Milan Jančuška: A nagy tét ellenére egy jó meccset játszottunk, mindkét csapat jól játszott, valamint a kapusok is kimagasló teljesítményt nyújtottak. Sok kiállítást kaptunk, de mindet ki tudtuk védekezni. A ligában nekünk az egyik legjobb az emberhátrányos védekezésünk. Nagyon örülök annak, hogy két pontot szereztünk Miskolcon, nem sok csapat képes győzelemmel távozni innen.

Az edzői nyilatkozatokat a DVTK hivatalos honlapjáról vettük át.