Egy pontot szerzett az érsekújvári csapat Zsolnán

Közzétéve 2019.1.18 | Róbert Balogh
ZSOLNA — Január 18-án, Zsolnán lépett jégre az MHC Nové Zámky csapata, ahol Jančuška mester legénysége kétszer is vezetett a meccs folyamán, ám az összecsapás végül a szétlövésben dőlt el a hazaiak javára. Legközelebb Budapestre utazik a csapatunk, ahol vasárnap este a MAC Újbuda ellen lépnek jégre a fiúk.
47. forduló, péntek 2019.1.18, 17:30

MsHK Žilina

3:2 bü

(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Gólok és gólpasszok: 28.Bagin (Beránek), 46.Rudolf Huna (Kučný, Jenčík), szétlövésben döntött M.Podešva - 5.Urban (Šimun, Bajtek), 40.Pospíšil (Bajtek, Šimun) Játékvezetők: Fridrich, Goga – Synek, Valo. Kiállítások: 2:5 két percre. Emberelőny: 2:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 436. Kapura lövések: 34:40.

MsHK Žilina

Fučík – Kučný, Matejka, Bagin, Jankovič, Dlugoš, Dubeň, Piegl, Hudec – Jenčík, Húževka, Huna Rud. – Hvíla, Podešva, Beránek – Rehák, Surovka, Milý – Mendrej, Ondruš, Hrazdíra.

Kristín – Zako, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Andersons, Henderson, Ondrušek – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Šimun, Urban, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Štrauch, Fábry, Rogoň.

Az első perctől az érsekújvári csapat volt veszélyesebb az ellenfél harmadában. Az ötödik percben a hazai hálóőr hibázott a kapu mögött, amit a szemfüles Šimun kihasznált, és a megszerzett korongot TomᚠUrban botjára passzolta, aki tiszta helyzetben az üres kapuba lőtte a vezető gólt. Kristín kapus bravúrjára a nyolcadik percben volt először szükség, majd a harmad derekán kétperces előnybe került a hazai gárda, de az újváriak jól védekeztek, s ráadásul Šimun ziccere is kimaradt. A hátralévő percekben kiegyenlítődött a játék képe, s végül az első pihenőre maradt az egygólos újvári előny.

A második játékrész elején a vendégek voltak a kezdeményezőbbek, és javarészt ők diktálták a játék tempóját. A 28-ik percben már a harmadik kisbüntetését kapta az újvári gárda, amit négy másodperccel a buli után, Emil Bagin góljával kihasznált a hazai csapat. A 33-ik percben Hain révén visszaszerezhette volna az újvári gárda a vezetést, de a hátvéd lövése a jobb felső sarok mellett suhant el. Az újváriak nyomást gyakoroltak, helyzeteket dolgoztak ki, de a hazai kapus remekül védet és tartotta az egyenlő állást. Egy másodperccel a dudaszó előtt, végül emberfórban TomᚠPospíšil betalált, és újfent megszerezte a vendégcsapatnak a vezetést.

A záró felvonás zsolnai góllal indult, amely szintén emberfórban született. Ezúttal Rudolf Huna volt sikeres, aki a 46-ik percben kapásból talált be a bal felsőbe. A hátralévő időben le föl támadtak a csapatok, egy sor helyzetet dolgoztak ki mindkét kapu előtt, de a döntésre végül a szétlövésig kellett várni, amelyben Martin Podešva döntő találatával a hazai csapat szerezte meg a plusz egy pontot.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „ Az egész meccs folyamán kezükben tartottuk a játékot, és taktikailag is jobbak voltunk. Amivel nem vagyok elégedett az a helyzetkihasználás a rendes játékidőben és a ráadásban is. Elveszítettünk ma két pontot.”

Stanislav Škorvánek, az MsHK Žilina vezetőedzője: „A kassai győzelem erőt adott, de ma nem mentek olyannyira az emberelőnyeink, hogy sokszor az ellenfélnek volt bennük több helyzete. Végül sikerült kihasználni két helyzetet, és egész a szétlövésbe küldeni a meccset. Nekünk volt végül több szerencsénk, értékes számunkra ez a két pont. Lépésről lépesre megyünk tovább és előre nézünk. Köszönöm a fiúknak a jó teljesítményt.