A megyei derbit az Érsekújvár nyerte

Közzétéve 2019.1.25 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Január 25-én, a HK Nitra legénységét fogadta vendégül az érsekújvári csapat. A megyei derbi ezúttal sem okozott csalódást a szép számmal kilátogató szurkolóknak. Az összecsapást, amely a harmadik harmadban dőlt el, és az utolsó percig izgalmas volt, végül egy góllal a hazai csapat nyerte meg. Legközelebb vasárnap este, Trencsénben lép jégre az Érsekújvár.
46. forduló, péntek 2019.1.25, 18:30

2:1

(0:0, 0:0, 2:1)

HK Nitra

Gólok és gólpasszok: 11.Zbořil (Zaťko, Jurík), 53.Ručkay (Zbořil) - 58.Buček (Bortňák) Játékvezetők: Snášel, Valach – Tvrdoň, Výleta Kiállítások: 5:7 két percre, 5+20p. Ručkay (MHC). Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1769.

Kristín (Košarišťan) – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Ondrušek.

HK Nitra

Šimboch (Foltán) – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Versteeg, Pupák, Rais, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši – Fominykh, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Päťoprstý.

A nyitó harmad jó tempóban kezdődött, melynek első tíz percében nyomást gyakorolt a hazai csapat, és egy sor ziccer maradt ki a nyitrai kapu előtt, majd a nyolcadik percben egy magas bottal ütött nyitrai gól következett, amit nem adott meg a videóbíró. A harmad második felében sorozatban kapta a hazai csapat a két perces büntetéseket, de az újváriak Kristín kapussal az élen jól állták a sarat, és megúszták kapott gól nélkül az emberhátrányos szituációkat.

A második játékrészben fokozódott az iram és minden eggyes centiméterért nagy küzdelem folyt a jégen. Az újváriak három emberelőnyös helyzetett hagytak ki, végül a második játékrész is gólnélküli döntetlennel végződött, így a döntés a záró harmadra maradt.

Az utolsó húsz percben tovább fokozódtak az izgalmak. Mindkét csapat hajtott a három pontért. A gólcsend végül az 51-ik percben tört meg, amikor Adam Zbořil emberfórban szerezte meg a vezetést, majd két perccel később Henrich Ručkay parádés góllal növelte a hazaiak előnyét. Az utolsó előtti percben Stavjaňa mester lehozta a kapust, és a vendégek Buček révén kihasználták az emberfórt. A végjátékra még maradt izgalom bőven, 25 másodperccel a vége előtt Ručkay kapott 5 perces büntetést, de a hazaiak kivédekezték a nyitrai nyomást, s végül megnyerték a meccset.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Tipikus derbi meccs volt, amelyen mindenegyes méterért a jégen meg kellett küzdeni. Le-föl játszottak a csapatok, és sok volt a kiállítás mindkét oldalon. Kristín kapusunk remekül védett, és mindenki tisztában volt vele, hogy egy gól eldöntheti a meccset. Nagyon örülök, hogy mi lőttük emberelőnyben a vezető gólt, majd nem sokkal később a másodikat, s végül meg tudtuk tartani a vezetésünket. Nagyon jó volt a hangulat a csarnokban, örülünk a győzelemnek.”

Andrej Kmeč, a HK Nitra másodedzője: „Jó tempójú meccs volt, kiváló kulissza előtt. Klasszikus Érsekújvár elleni mérkőzés volt. Az ellenfél egyszerű hokit játszott, a mai összecsapás egy gólról szólt. Az érsekújváriak megszerezték a vezetést, majd növelni is tudták. Nekünk is voltak helyzeteink, amelyekből több gólt is lőhettünk volna, nem csak egyet, de ezeket feleslegesen túl komplikáltan oldottuk meg. Egyszerűbben kellett volna hokizni, apróságok döntöttek arról, hogy ma az érsekújváriak nyertek.”