Kiváló játékkal nyertek az érsekújváriak Poprádon

Közzétéve 2019.1.17 | Róbert Balogh
POPRÁD — Fontos győzelemmel zárta az érsekújvári csapat a hétvégét. Az MHC legénysége vasárnap este Poprádon lépett jégre, ahol remek teljesítményt nyújtott, s végül megérdemelt háromgólos győzelmet aratott. Legközelebb január 15-én lép jégre az Érsekújvár, amikor hazai jégen fogadja vendégül az éllovas Besztercebányát.
42. forduló, vasárnap 2019.1.13, 17:00

HK Poprad

2:5

(0:1, 1:2, 1:2)

Gólok és gólpasszok: 33. Svitana (Mlynarovič, Brejčák), 57.Svitana (Bondra, Mlynarovič) – 19. Šimun (Kudla), 23. Pospíšil (Jakúbek, Hruška), 26. Bajtek (Pospíšil, Andersons), 49.Ručkay (Pospíšil, Zaťko), 53.Jakúbek (Pospíśil). Játékvezetők: Korba, Rencz - Smrek, Vincze. Kiállítások: 8:9 két percre. Emberelőny: 0:2. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1362. Kapura lövések: 42:28.

HK Poprad

Nechvátal – Petran, Brejčák, Salija, Erving, Karalahti, Kundrik, Brincko – Takáč, Zagrapan, Abdul – Olejník, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Heizer, Lichanec – Belluš, Paukovček, Macík.

Kristín – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Andersons, Hatala, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Rogoň, Šimun, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Henderson.

Magas tempójú harcias első harmadot produkáltak a csapatok, amelyben végül egyetlen találat született. A játékrész utolsó előtti percében, egy gyors akció végén, Eduard Šimun védhetetlen bombájával szerezte meg az érsekújvári csapat a vezetést. Fontos momentum játszódott le a harmad 7-ik percébent, amikor az érsekújváriak előnyben játszottak, Paukovček botja egy palánk melletti párharcban véres sérülést okozott Zbořil arcán, de a játékvezetők nem látták a szabálytalanságot, így a lehetséges kettős emberfór elmaradt.

A középső játékrészt aktívan kezdték a vendégek, nyomást gyakoroltak, majd a második percben egy remek akció végén, Tomáš Pospíšil a fekvő kapus felett lőtte be a második újvári gólt. A 26-ik percben-emberfórban növelte Filip Bajtek az Érsekújvár előnyét, aki ügyesen piszkált bele a kapu előtt Andersons lövésébe. A folytatásban a hazai csapat is szóhoz jutott. A 33-ik percben egy gyors indítás után, Patrik Svitana fejezte be egy pontos lövéssel az akciót. A harmad hátralévő perceiben kiegyenlítődött a játék, de több gól már nem született ebben a játékrészben.

A záró felvonásban az 49-ik percig kellett várni az első találatra, amit az érsekújváriak szereztek Henrich Ručkay révén, aki emberelőnyben közelről gyötörte a be a pakkot a hazai kapus mamutjai alatt. Ezzel a góllal háromra növelte az újvári gárda az előnyét, ami végül döntőnek bizonyult, de ez még nem volt minden, mert az 53-ik percben Pospíšil kipattanó bombáját, Martin Jakúbek közelről lőtte a hálóba. A meccs utolsó gólját négy perccel a vége előtt a hazai Patrik Svitana szerezte. Ma este fegyelmezetten és jól játszott az MHC legénysége, s végül megérdemelten hozta el Poprádról az összes pontot.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Örülünk ennek a poprádi győzelemnek. Jól játszottunk, és jó volt a taktikánk. Jól teljesítettünk az emberfóros és az emberhátrányos helyzetekben is. Hiszek benne, hogy ez a győzelem segíteni fog, és jó formában beindul a csapatunk a következő meccseken.”

FrantiŠek Štolc, a HK Poprad másodedzője: „Nyomást akartunk gyakorolni a meccs elejétől, de nem tudtuk kihasználni a helyzeteket, ellenben gólokat kaptunk az ellenféltől, majd a folytatás újfent olyan volt, mint az előző meccseken. Az Érsekújvár taktikusan megőrizte a vezetését.”