Eggyel nyertek a Jegesmedvék Érsekújvárban

Közzétéve 2019.2.3 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — — Vasárnap este a DVTK Jegesmedvék csapatát fogadta vendégül az MHC Nové Zámky legénysége. Negyedszer találkozott az idei szezonban a két gárda, s ezúttal sem sikerült pontot szerezni az érsekújváriaknak, pedig aktívabbak és veszélyesebbek voltak az egész meccs folyamán.

A meccs pechesen kezdődött a hazai csapat számára, hiszen Kiss Dániel ártatlan lövésből a 18-ik másodpercben Kristín gólt kapott, aki valószínűleg takarás végett későn vette észre a korongot. A második és a harmadik játékrész Vay Ádám kapuja előtt zajlott, aki 47 lövést hárított a mai meccsen, és nagymértékben hozzájárult a vendégek sikeréhez. Az utolsó percben Alexis Louise üres kapus góljával kettőre növelték a macik az előnyüket, majd Radim Hruška négy másodperccel a vége előtt szépített. Most tíznapos válogatott szünet következik, majd február 13-án a HC 07 Detva csapatát fogadjuk vendégül.

40. forduló, vasárnap 2019.2.3, 16:00

1:2

(0:1, 0:0, 1:1)

DVTK Jegesmedvék

Gólok és gólpasszok: 60. Hruška (Zaťko, Bajtek) – 1. Kiss (Loiseau, Harrison), 60. Loiseau Játékvezetők: Stano, Goga – Durmis, Krajčík. Kiállítások: 5:6 két percre, 10p. M.Novák (MHC) és Magosi (DVTK) mindketten sportszerűtlen magatartásért, T.Pospíšil (MHC)a 43-ik percben büntetőt hagyott ki. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1234. Kapura lövések: 48:32.

Kristín – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Henderson, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Urban, Bajtek – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Jakúbek, Fábry, Ondrušek.

Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó, Albert, Parizek.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „A gyenge első harmad után, a másodiktól végig mi voltunk a jobbak. Többet lőttünk a kapura, mint az ellenfelünk, de a meccset gólokra játsszák. Nem tudtuk a helyzeteket góllal befejezni, és kimaradtak a ziccerek. Nagyon csalódott vagyok.”

Hunor Strenk, a DVTK Jegesmedvék másodedzője: „A hosszú út után, nagyon jól sikerült az első harmad. A második és a harmadik játékrészben jobb volt az Érsekújvár. Nagyban hozzájárult a sikerhez Vay kapus, aki nagyon jól védett. Tudatában voltunk, hogy ha még meg akarjuk csípni a hatodik helyet, akkor ma itt három pontot kell szerezni.”