Az Érsekújvár sima vereséget szenvedett Gyetván

Közzétéve 2019.1.6 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — A Tipsport liga 39-ik fordulójában megszerezte első idei győzelmét a HC Detva csapata az érsekújváriak ellen. Az MHC legénysége gyenge teljesítmény után, végül ötgólos vereséget szenvedett vasárnap este a gyetvai csarnokban. Legközelebb január 8-án, a HKM Zvolen otthonában lép jégre az Érsekújvár.
39. forduló, vasárnap 2019.1.6, 17:30

HC07 Detva

5:0

(1:0, 3:0, 1:0)

Gólok és gólpasszok: 14. Gachulinec (Surový, Fekiač F.), 24. Hraško (Sládok), 31. Hodgson (Žilka, Fekiač V.), 40. Tibenský (Gašpar, Chovan Mar.), 47. Murček (Fekiač F., Puliš). Játékvezetők: Goga, Rencz – Kollár, Muzsik – Majling (video). Kiállítások: 4:2 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0 Nézőszám: 584. Kapura lövések: 40:25.

HC07 Detva

Zalivin (Petrík) – Chovan Mar., Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Šimon, Jendroľ – Ščurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač V., Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový, Valent, Chovan Mat.

Košarišťan (31.Kristín) – Kudla, Andersons, Zaťko, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Štrauch, Hruška, Rogoň – Šimun, Zbořil, Ručkay – Pospíšil, Urban, Bajtek – Jurík, Fábry, Henderson.

A mérkőzés első találatára a 14-ik percig kellett várni, amikor Daniel Gachulinec egy ártatlannak látszó lövéssel a kék vonaltól szerezte meg a hazai csapatnak a vezetést, ami egyben az igencsak vérszegény első harmad egyetlen gólja volt.

A következő gól újfent egy távoli lövésből született. Ezúttal a 24-ik percben, Peter Hraško kemény lövése találta meg az utat Košarišťan hálójába. A 31-ik percben a jobb kör tetejéről Hayden Hodgson már háromra növelte a hazaiak előnyét. Ezután Kristín állt be az érsekújvári kapuba, aki a harmad utolsó percében kiszolgáltatott helyzetben Tibenský lövése után kapitulált. Az érsekújváriak teljesítménye kísértetiesen hasonlított a legutóbbi Zólyom elleni első negyven percre.

A záró harmadban nem változott a játék képe. A hazai csapat Michal Murček révén a 47-ik percben belőtte az ötödik gólját, és végérvényesen eldöntötte a mérkőzést. Egy perccel a vége előtt Adam Zbořil belőhette volna az újváriak becsület gólját, ám a csapatkapitány kihagyta a ziccert. Az idei szezon talán egyik leggyengébb teljesítményét nyújtotta az Érsekújvár.

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Nagyon egyszerűen fogom összefoglalni a mai meccset. Az első három, talán négy csere után, még kiegyenlített volt a meccs, majd a következőkben mindenben gyengébbek voltunk. Rosszabbak voltunk a párharcokban, a kapuk előtt nem voltunk eléggé agresszívak, és a meccs végéig mindenben egy lépéssel le voltunk maradva. Egyáltalán nem vagyunk megelégedve az elért eredménnyel és a mutatott játékkal.”

Josef Turek, a HC 07 Detva vezetőedzője: „A mai meccsen minden tevékenységben domináltunk, és ezért megérdemelten nyertünk meg a mérkőzést.”