Szoros csatában kettővel vertük az Újbudát

Közzétéve 2018.12.23 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Karácsony előestéjén a MAC Újbuda csapatát fogadta az Érsekújvár. A mérkőzést, amely végig szoros csatát hozott, végül a hazai csapat nyerte meg. A mindent eldöntő gólt, Adam Zbořil az üres kapuba lőtte 15 másodperccel a vége előtt. Legközelebb december 26-án, Nyitrán lép jégre az Érsekújvár.
34. forduló, vasárnap 2018.12.23, 16:00

3:1

(1:0, 0:0, 2:1)

MAC Budapest

Gólok és gólpasszok: 19.Ručkay (Jurík, Dundáček), 53.Zbořil, 60.Zbořil (Kudla) Játékvezetők: Jonák, Konc st. – Konc ml., Gegáň. Kiállítások: 3:4 két percre, 10p.Majoross (MAC) palánkra lökésért. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1632. Kapura lövések: 32:28.

Košarišťan (Kristín) – Kudla, Andersons, Zaťko, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Štrauch, Hruška, Rogoň – Jurík, Zbořil, Ručkay – Nejezchleb, Fábry, Šimun – Slávik, Ondrušek, Henderson

Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Szigeti, Fejes – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Szabad, Majoross, Pápa

Az érsekújvári gárda az első tíz percben dominált a jégen, veszélyesebb volt a kapu előtt, majd a MAC fokozatosan felzárkózott és a játékrész végére egyre gyakrabban volt szükség Košarišťan remek védéseire. A 14-ik percben Andreas Štrauch büntetőjét bravúrral védte Bálizs, így a vezető gólra a harmad 19-ik percéig kellett várni, amikor Henrich Ručkay emberelőnyben talált védhetetlenül a jobb kör közepéből a bal felsőbe.

A második harmad pörgős, gyors tamadó hokit hozott, nagyon kevés játékmegszakitással. Mindkét csapat egy-egy emberelőnyt játszott, ám gól ezekből sem született, így a záró felvonásra maradt az egygólos hazai előny.

Az utolsó húsz percben továbbra is szoros volt a meccs, a vendégek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében. Az 53-ik percben Adam Zbořil góljával kettőre növelte az újvári gárda az előnyét, amire az 56-ik percben John Negrin válaszolt, így a végjátékra maradt még izgalom bőven. Az utolsó három percből kettőt emberhátrányban játszottak az érsekújváriak, amit kivédekeztek, majd Majoross mester lehozta Bálizst és hat emberrel próbálkoztak. Végül 15 másodperccel a vége előtt Adam Zbořil üres kapus góllal állította be a végeredményt.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Csak a három ponttal vagyok elégedett, mert minőségben elmaradtunk a legutóbbi Trencsén elleni meccsünkhöz képest. Végig nehéz volt, és dráma volt. Meg kell dicsérnem a MAC csapatát, mert jól korcsolyáztak és jó hokit játszottak. Ilyen erős ellenfél ellen száz százalékot kell teljesíteni. Örülök, hogy az ünnepek előtt kiharcoltuk a három pontot. Minden szurkolónak és az összes embernek, akik az érsekújvári hoki körül dolgoznak kellemes és boldog Karácsonyt kívánok."

Majoross Gergely, a MAC Budapest vezetőedzője: „Megint egy olyasmi meccs volt, mint az előző, sőt ma fokozottan igaz volt, hogy kimondottan jól játszottunk. Ez volt az egyik legjobb mérkőzésünk, de képtelenek voltunk betalálni. Ilyenkor talán ez a legfrusztrálóbb érzés, hogy csináljuk jól a dolgunkat, sok energiát hozunk, jó döntéseket hozunk, helyzeteket dolgozunk ki, de nem tudunk betalálni és nincs olyan visszajelzés, amitől meglehetne indulni a pozitív irányba. Ez történt ma is, későn jött a gólunk , azt hiszem 111 percet játszottunk lőtt gól nélkül. Volt még lehetőségünk a vége felé az egyenlítésre, de sajnos ma sem sikerült. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez.“