Az Érsekújvár harmadszor is legyőzte a Trencsént és visszavette a hatodik helyet

Közzétéve 2018.12.21 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — A szerdai Besztercebánya elleni gyengébb produkció után, péntek este remekül muzsikált Jančuška mester legénysége a trencséni gárda ellen. Kiváló mérkőzésen végül megérdemelt kétgólos győzelmet aratott az MHC csapata, és visszavette a hatodik helyet a trencséni csapattól. Vasárnap 16:00 órától a MAC Újbuda csapatát fogadjuk vendégül.
33. forduló, péntek 2018.12.21, 18:30

3:1

(1:0, 1:1, 1:0)

Dukla Trenčín

Gólok és gólpasszok: 19. Kudla (Šimun, Štrauch), 40. Zbořil (Jurík, Zako), 56. Hruška (Štrauch, Šimun) – 32. Sojčík (Mikula, Radicojevič). Játékvezetők: Fridrich, Konc st. – Tvrdoň, Konc ml. Kiállítások: 8:7 két percre, 10p. Novák (MHC) sportszerűtlen magatartásért, 10p.Dlouhý (TRE) a játékvezető megtámadásáért, 10p. Bokroš (TRE) palánkra lökésért. Emberelőny: 2:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1235. Kapura lövések: 22:37.

Košarišan (Kristín) – Kudla, Andersons, Zako, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Štrauch, Hruška, Rogoň – Jurík, Zbořil, Ručkay – Nejezchleb, Fábry, Šimun – Rzavský, Ondrušek, Henderson.

Valent (Šimko) – Rýgl, Krejči, Gula, Holenda, Luža, Frühauf, Bokroš, Krajč – Radivojevič, Sojčík, Hecl – Varga, Švec, Bartovič – Hudec, Dlouhý, Mikula – Špankovič, Pardavý, Luhový.

A mérkőzés nagy iramban kezdődött, le föl támadtak a csapatok és az első perctől izgalmas csatára volt kilátás. A vezetést a 19-ik percben Patrick Kudla révén az érsekújváriak szerezték meg, aki emberfórban közelről lőtte az üres kapuba a vezető gólt.

A második játékrészben a vendégek Sojčík réven egyenlítettek a 32-ik percben, aki szintén emberfórban talált be. A harmad utolsó percében az érsekújváriak legjobb góllövője Adam Zbořil szerezte meg újfent a hazai csapatnak a vezetést.

A záró felvonásban minden erőt bedobott a trencséni csapat, és hosszú perceken keresztül emberelőnyös helyzetekben nyomást gyakorolt Košarišan kapujára, aki az egész csapattal együtt kiválóan állta a sarat. Végül újfent egy emberfóros gólt lőtt Radim Hruška jóvoltából a hazai csapat, ami végleg eldöntötte ezt a remek mérkőzést.

Milan Jančuška, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Fontos mérkőzés volt ez a hatodik helyért. Az én ízlésemnek ma nagyok sok volt a kiállított játékos. A mi oldalunkról sok volt a felesleges fault . A mai meccsen bizonyítottuk, hogy joggal vagyunk a legjobbak emberhátrányos helyzetekben a bajnokságban. Önfeláldozó teljesítménnyel emberhátrányos helyzetekben a záró harmadban kiharcoltuk a megérdemelt győzelmet.

Peter Orémus, a Dukla Trenčín vezetőedzője: „Egy lőtt gól ilyen meccsen kevés arra, hogy sikeresek legyünk. Fontos momentum volt, hogy az érsekújváriak a mi hibánk után megszerezték 2-1-re a vezetést, aminek nem szabadna megtörténnie. Az emberfórokat a harmadik harmadban nem az elképzeléseim szerint játszottuk, ami el is döntötte a meccset. Az Érsekújvár megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.”