Egygólos érsekújvári siker a Liptószentmiklós ellen

Közzétéve 2018.12.8 | Róbert Balogh
ZSOLNA — Harmadszor is megverte az idei szezonban az érsekújvári csapat a Liptószentmiklóst. Ezúttal a 30-ik fordulóban, Zsolnán találkozott a két csapat, ahol negyvenöt percnyi játék után két góllal vezetett Jančuška mester legénysége, majd Huna váratlan góljával kissé izgalmasra sikeredett a végjáték. Végül a jól védekező Érsekújvár megőrizte egygólos előnyét, és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.
30. forduló, péntek 2018.12.7, 17:00

MHK32 Lipt.Mikuláš

1:2

(0:0, 0:1, 1:1)

Gólok és gólpasszok: 54. Huna Róbert (Kurali,Kriška) - 21.Urban (Kudla), 45.Nejezchleb (Jakúbek) Játékvezetők: Štefík, Lokšík – Bogdaň, Smrek. Kiállítások: 3:4 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 54. Kapura lövések: 40:23.

Kislitsyn – Kurali, Mezovský, Nádašdi, Bača, Nemec, Suchý, Lenďák, Fereta – Kriška, Huna Róbert, Huna Richard – Uram, Oško, Sukeľ – Števuliak, Piatka, Lištiak – Žiak, Uhrík, Vybíral

Košarišťan – Dundáček, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Urban, Kudla – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Fábry, Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Buc

A gólnélküli első harmadot követően, a vezetést villámgyors találattal a második játékrész nyolcadik másodpercében Tomáš Urban révén az érsekújvári csapat szerezte meg. Urban jól helyezett lövése a meccs egyetlen gólja volt negyvenpercnyi játék után, majd a záró harmad 45-ik percében újfent a vendégek voltak eredményesek, amikor Nejezchleb fordult be ügyesen a körök közé, és lapos lövésével meglepte a liptói csapat hálóőrét. Amikor már úgy nézett ki, hogy gond nélkül begyűjti a három pontot az újvári csapat, a liptói gárda Róbert Huna révén, hat perccel a vége előtt feljött egy gólra. A végjátékban lehozta a hazai csapat Kislitsyn kapust, de az újvári csapat jól védekezett, és Uraméknak nem adott esélyt az egyenlítésre.

Milan Jančuška, MHC Nové Zámky: „Katasztrofális jégen, komor hangulatban, végül megnyertük a mérkőzést. Voltak jó momentumok a játékunkban, de voltak rosszak is, de örülünk, mert a pontok számítanak.”

Anton Tomko, MHk 32 Liptovský Mikuláš: „Az első harmad kiegyenlített játékot hozott kevés helyzettel. A másodikban jobban akartunk játszani, de rögtön az első cserénél gólt kaptunk, s ezután nem bírtunk magunkhoz térni. Nem voltunk eléggé agresszívak a kapu előtt. A záró harmadban nyomást akartunk gyakorolni, de újabb gólt kaptunk. Sikerült feljönni egy gólra, helyzeteink is voltak, de egy lőtt góllal nehéz meccset nyerni. Ha nem leszünk effektívebbek a kapu előtt, akkor a következő meccsek sem végződnek másképpen.”