Harmadszorra sem sikerül pontot szerezni a Jegesmedvék ellen

Közzétéve 2018.12.2 | Róbert Balogh
MISKOLC — December 2-án Miskolcon lépett jégre az MHC Nové Zámky együttese, ahol a DVTK Jegesmedvék csapatával mérte össze az erejét. A hazai gárda az első harmadban öt perces emberfórban kétgólos előnyre tett szert, ami végül döntőnek bizonyult. Az újvári csapat a második játékrészben felzárkózhatott volna egy gólra, ám újfent nem mentek be a ziccerek, ellenben Glen Hanlon csapata a kínálkozó helyzeteket mind belőtte, s végül megérdemelten nyerte a mérkőzést.
29. forduló, vasárnap 2018.12.2, 17:30

DVTK Jegesmedvék

6:2

(2:0, 2:1, 2:1)

Gólok és gólpasszok: 7. Vas (Szirányi), 18. Milam (Magosi, Kulmala), 22.Pance (Kulmala), 37.Magosi (Harrison), 47.Pance (Vas), 52.Magosi (Vas) - 25.Dundáček (Jurík, Zbořil), 55.Fábry (Ondruśek, Hain). Játékvezetők: Stano, Snášel – Gajan, Frimmel. Kiállítások: 5:3 két percre, 5+20 perc Bajtek (MHC) sportszerűtlen magatartásért. Emberelőny: 3:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1110. Kapura lövések: 27:28.

Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Göz, Milam, Láda – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Ritó, Hajós, Vojtkó.

Košarišťan – Kudla, Andersons, Henderson, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Zaťko, Hain – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Fábry, Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Buc.

Az első harmad 15-ik percéig kiegyenlített játék folyt a miskolci arénában, majd az érsekújvári Filip Bajtek kapott 5+20 perces büntetést sportszerűtlen magatartásért, amit csak hosszú vita után ítéltek meg a játékvezetők. Az ötperces emberfórban Vas János és Milam Jameson találataival fél perc leforgása alatt kétgólos előnyre tett szert a hazai gárda, ami már a dudaszóig nem változott.

A második játékrészben, amelyben összesen három gól született, gyors támadó játékot produkáltak a csapatok. A harmad első találatát egy szép akció végén a hazai Ziga Pance szerezte a 22-ik percben, majd egy perccel később Filip Dundáček lövésével kihasználta emberfórját az újvári gárda. A továbbiakban két emberelőnyt puskázott el a vendégcsapat, amelyekben egy sor ziccer helyzet maradt ki Vay kapuja előtt. A 37-ik percben újfent a hazai gárda volt eredményes Magosi Bálint révén, aki tiszta helyzetben, közelről lőtte a negyedik hazai gólt.

Az utolsó harmad újfent Ziga Pance góllal kezdődött, aki egy az egyben vezethette Košarišťan kapujára a pakkot, és nem hibázott. Az 52-ik percben kettős emberfórban Magosi Bálint révén ötre növelte a hazai csapat az előnyét, majd a meccs utolsó gólját Branislav Fábry lőtte, aki beállította a 6-2-es végeredményt.

Glen Hanlon, DVTK Jegesmedvék: “Ez a győzelem igazi csapatmunka volt, és kitűnően működött az emberelőnyös játékunk is. Minden egyes mérkőzésen egyre jobban és gyorsabban játszunk, ez volt a sikerünk alapja.”

Milan Jančuška, MHC Nové Zámky: “A mérkőzés eleje kiegyenlített játékot hozott. Számunkra az 5 perces büntetésnél ment el a meccs, ahol két gólt is kaptunk. Utána próbáltunk visszajönni, de jobb volt a miskolci csapat.”