ZÓLYOM — November 27-én az éllovas Zólyom otthonában lépett jégre az MHC Nové Zámky legénysége. Jančuška mester csapata remek taktikával, és kitűnő játékkal kiharcolta az értékes három pontot.
27. forduló, kedd 2018.11.27, 18:00

HKM Zvolen

1:2

(0:2, 0:0, 1:0)

Gólok és gólpasszok: 10. Jurík, 13. Štrauch (Bajtek, Urban) Játékvezetők: M.Štefík, Kalina – Jobbágy, Krajčík (video – Beniač) Kiállítások: 2:8 két percre, 10 perc fegyelmi Urban (MHC) és Bajtek (MHC). Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:1. Nézőszám: 1489. Kapura lövések: 45:17.

HKM Zvolen

Tomek – Vandane, Ulrych, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pöyhönen, Roman, Pufahl – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Obdržálek, Mitchell, Lušňák – Zuzin, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Šišovský, S.Petráš, Kelemen.

Košarišan (Glosár) – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, M.Novák, Ordzovenský, Hatala – A.Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík (A), Zbořil (C), Rogoň – Nejezchleb, Fábry (A), Jakúbek – Slávik, Ondrušek, ź.Buc.

A nyitó harmad felettébb jól sikerült az érsekújváriak számára, hiszen a zólyomi csapat volt aktívabb, ám a gólokat a vendégek szerezték. Az elsőt a 10-ik percben-emberhátrányban lőtte a szemfüles Juraj Jurík, aki remekül használta ki a hazai hátvéd hibáját és közelről akasztotta be a felső sarokba a vezető gólt. A második találat három perccel később egy szép akció végén született, amit Andreas Štrauch fejezett be egy védhetetlenül helyezett lövéssel.

A második húsz percben nem született gól, de a meccs kiegyenlítődött és a vendégek jóval aktívabbak voltak, mint az első játékrészben. A harmad utolsó percében két érsekújvári játékost, Fábryt és Urbant állították ki, így a záró harmadot kettős emberfórral kezdhette a hazai gárda.

A kettős hazai emberfórból a kiválóan védekező újváriak ellen nem született gól. Az Érsekújvár okosan játszott, tartotta az eredményt és kontrákkal veszélyeztette a hazai kaput. Az 50-ik percben fordulatot vett a meccs, amikor egy felesleges védelmi hiba után Hiadlovský felhozta egy gólra a csapatát. Az utolsó tíz percben gyakorlatilag végig emberhátrányban játszott az újvári csapat, majd a végjátékban Fábry kiállítása alatt, hatan a négy ellen gyakoroltak nyomást a hazaiak. Košarišan és az egész csapat remekül állta a sarat, s végül kiharcolta az értékes három pontot az éllovas otthonában.

Andrej Podkoncký, a HKM Zvolen vezetőedzője: „Az első harmadban nyomást gyakoroltunk, 17 lövésünk volt a kapura, az érsekújváriaknak három, és két gólt lőttek. Az utolsó meccseken nem megy a góllövés, s ezen változtatni kell. Az emberelőnyös helyzeteinket rosszul játszottuk és ez döntő volt a mai meccsen. Kettős emberfórban csak egy lövésig jutottunk. Harcoltunk, de végül nem szereztük meg a pontokat.

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Mi játszottuk eddig e legtöbb emberhátrányt a ligában, ellenben a Zólyom a legkevesebbet, de az emberelőnyök kihasználásában az első helyen van, mi az emberhátrányos helyzetek kivédekezésében vagyunk az elsők. Ezt ma alaposan gyakoroltuk. Nagyot harcoltunk, és sok lövést blokkoltunk. Olyan karakterű játékosaink vannak, akik remekül tudnak játszani emberhátrányban, és ez döntő volt. Óriási teljesítményt nyújtottunk, és Košarišan újfent tartotta remek védéseivel a csapatot.”