Az Érsekújvár egy pontot szerzett Zsolnán

Közzétéve 2018.11.22 | Róbert Balogh
ZSOLNA — November 22-én Zsolnára utazott az MHC Nové Zámky legénysége, ahol 17:00 órától a sereghajtó MsHK ŽIlina csapatával találkozott. A mérkőzés első harmadában Adam Zbořil révén megszerezte az MHC a vezetést, ám ahogy később kiderült ez volt az egyetlen újvári találat a mérkőzésen. A hazai csapat a harmadik játékrészben kiegyenlített, majd a hosszabbításban a győzelmet is megszerezte. Legközelebb vasárnap este lép jégre az Érsekújvár, amikor 16:00 órától a HC Košice csapatát fogadja vendégül.
25. forduló, csütörtök 2018.11.22, 17:00

MsHK Žilina

2:1 hu

(0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Gólok és gólpasszok: 45. Jenčík (Piegl, Balej), 63. Beránek – 16. Zbořil (Fábry, Novák) Játékvezetők: Valach, Nagy - Krajčík, Pálkövi. Kiállítások: 3:5 két percre, 10p. Zhilin (ZIL) palánkra lökésért. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 482. Kapura lövések: 48:38.

MsHK Žilina

Fučík – Kučný, Bagin, Jankovič, M. Hudec, Piegl, Matejka, Dubeň, Žilin – Balej, Surovka, Jenčík – Rud. Huna, Podešva, Barta – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Síkela, Húževka, Milý

Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, Mich. Novák, A. Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, A. Zbořil, J. Jurík – Linet, M. Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, Fábry, Slávik – Ľ. Buc

Aleš Bachánek, az MsHK Žilina segédedzője: „Az elejétől kezdve igyekeztünk, hogy ne kapjunk gólt, majd miután megszerezte az ellenfél a vezetést, a második harmadtól jól kezdtünk hokizni, és helyzeteket dolgoztunk ki. Sikerült az egyenlítés, majd a hosszabbításban mi voltunk a szerencsésebbek.“

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Megszereztük a vezetést, majd több jó lehetőségünk volt, hogy növeljük az előnyünket, de ez nem sikerült. A hosszabbításban is kihagytunk egy ziccert, így nem lehet nyerni, ha csak egy gólt lövünk.”