Szoros meccsen nyitrai győzelem született Érsekújvárban

Közzétéve 2018.11.20 | Redakce
ÉRSEKÚJVÁR — November 20-án az idei szezon harmadik megyei derbijére került sor Érsekújvárban. Minőségi csatában végül kétgólos győzelmet aratott a nyitrai gárda.
24. forduló, kedd 2018.11.20, 18:30

2:4

(2:1, 0:1, 0:2)

HK Nitra

Gólok és gólpasszok: 3.Bajtek (Urban), 17. Rogoň (Novák, Jurík) - 14.Scheidl (McCormack, Kerbashian), 29.Lantoši (Mezei, McCormack), 52.Kerbashian (Morrison, Majdan), Rapáč (Mezei,Bortňák). Játékvezetők: Jonák, Lokšík - Tvrdoň, Synek. Kiállítások: 3:4 két percre, Slovák (NIT) 10p. veszélyes játékért, Zbořil (MHC) 5+20p. palánkra lökésért. Emberelőny: 2:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1763. Kapura lövések: 24:40.

Košarišťan - Kudla, Andersons, Štrauch, Urban, Bajtek - Henderson, Hain, Jurík, Zbořil, Rogoň - Novák, Ordzovenský, Nejezchleb, Jakúbek, Linet - Hatal, Buc, Slávik, Fábry, Ondrušek.

HK Nitra

Šimboch - Mezei, McCormack, Lantoši, Slovák, Blackwater - Rais, Morrison, Scheidl, Kerbashian, Majdan - Pupák, Rácz, Fominykh, Bortňák, Rapáč - Korím, Pätoprstý, Buček, Čaládi, Hrušík.

A mérkőzés gyors tempóban és hazai emberfórral kezdődött, amit a 3-ik percben Filip Bajtek közeli lövésével gyorsan kihasznált az Érsekújvár, majd a meccs második találata is emberelőnyben született, ám ezúttal a nyitrai Lane Scheidl volt sikeres. Közeli lövése épphogy átcsorgott a hazai kapus mamutjai között. Az emberfórok továbbra is sikeresek voltak az első harmadban, hiszen Patrik Rogoň révén a hazai gárda kihasználta második előnyét is, és megszerezte a vezetést. A harmad hátralévő perceiben nagy volt az iram, ziccerek sora maradt ki mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott.

A második játékrészben rátettek még egy lapáttal a csapatok, az első percekben az újvári gárda volt aktívabb és veszélyesebb, több góllal is elhúzhattak volna, de hadilábon álltak a helyzetkihasználással. A sok ziccer kihagyás után a 29-ik percben a nyitrai csapat büntetett, és egy becsorgó koronggal Lantoši egalizált. A 34-ik percben a hazai csapatkapitány Adam Zbořil kapott öt perc büntetést párosítva végleges kiállítással. Gyakorlatilag a harmad végéig hátrányban játszott a hazai gárda, de bravúrosan kivédekezte az ötperces nyitrai előnyt.

A záró harmadban nagy volt a küzdelem, s mindkét gárda hajtott a három pontért. Az 52-ik percben a nyitrai csapat ált közelebb a győzelemhez, amikor Kerbashian talált közelről a hálóba. Végül megőrizte előnyét a nyitrai együttes, amit az utolsó percben üres kapus góllal Rapáč kettőre növelt.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Nagyon csalódott vagyok. A mérkőzés elején 1-0-ás és 2-1-es állásnál rengeteg ziccer helyzetünk volt, amit be kellett volna lőni. Az első harmad után akár 4-0-ra is vezethettünk volna, de Zbořil 5 perccel párosult végleges kiállítása, és a kihagyott ziccereink eldöntötték a mai meccset.“

Antonín Stavjaňa, a HK Nitra vezetőedzője: „A játékosaink kellőképpen motiváltak voltak a mai derbi meccsre, és ez a játékukon is meglátszott. Kétszer is képesek voltunk kiegyenlíteni, majd egy szerencsésen palánkról visszapattanó koronggal a vezetést is megszereztük, ami végül döntőnek bizonyult.”