Szoros csatában hazai győzelem született Poprádon

Közzétéve 2018.11.4 | Róbert Balogh
POPRÁD — Vasárnap este Poprádon lépett jégre az MHC Nové Zámky együttese, ahol szoros mérkőzésen végül egygólos poprádi győzelem született. Negyven percnyi játék után kétgólos előnyre tett szert a hazai gárda, majd a záró felvonásban feljöttek egy gólra az újváriak és közel voltak az egyenlítéshez is, ám a döntő pillanatokban nem mentek be a ziccerek. Most tíz napos válogatott szünet következik a Tipsport ligában. Legközelebb november 14-én a Besztercebánya látogat Érsekújvárra.
20. forduló, vasárnap 2018.11.4, 17:00

HK Poprad

2:1

(0:0, 2:0, 0:1)

Gólok és gólpasszok: 22. Heizer (Takáč, Svitana), 35. Svitana (Zagrapan, Vošvrda) – 49. Bajtek (Urban, Štrauch) Játékvezetők: Štefik, Juhász – Kollár, Vincze. Kiállítások: 5:6 két percre. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 983. Kapura lövések: 39:30.

HK Poprad

Vošvrda – Petran, Brejčák (A), Salija, Ťavoda, Fabian (C), Kozák – Takáč, Mlynarovič, Václav – Kundrik, Zagrapan, Koyš – Svitana (A), Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček.

Košarišťan – Kudla, Andersons, Juraško, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Urban, Bajtek – J. Jurík, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Rogoň, Jakúbek, Sloboda – Slávik, Fábry (A), Ondrušek.

A gólnélküli első harmad után, amelyben három kisbüntetést védekezett ki az Érsekújvár, az első találatra a mérkőzés 22-ik percéig kellett várni, amikor a negyedik emberelőnyét már Radomír Heizer révén kihasználta a Poprád, aki Svitana passzát kényelmes helyezhette a félig üres kapuba. A vezető gól után nyomást gyakorolt az Érsekujvár, helyzetek sorát dolgozta ki, ám az újabb gólt a 35-ik percben újfent a hazai gárda lőtte Patrik Svitana jól helyezett lövése után.

A harmadik játékrész első felében le-föl támadtak a csapatok, majd a 49-ik percben az érsekújváriak az ötödik emberelőnyös helyzetüket Filip Bajtek révén kihasználták, és feljöttek egy gólra. Három perccel később Adama Zbořil egyenlíthetett volna, amikor egyedül vezethette a korongot Vošvrda kapujára, de a fonák lövése a bal felső sarok mellett suhant el. A hátralévő percekben nyomást gyakoroltak Jančuška mester fiai, megvoltak a nagy lehetőségek, de a kiválóan védő Vošvrdának ezúttal a szerencse is segített. Végül a hazai együttes megőrízte az egygólos előnyét és megnyerte a mérkőzést.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „El kell mondani, hogy nagyon kiegyenlített volt a mérkőzés. Hét nap alatt ez volt az ötödik meccsünk, amelyen ráadásul a sok emberhátrányos helyzet még azt a kevés erőt is kivette a csapatból, ami megmaradt. Lehetett látni, hogy hiányzott az erő a dinamika a játékunkból, gyengébben ment a korcsolyázás és a párharcok is, de így is teljes létszámban jól játszottunk. A záró harmadban három tiszta ziccer maradt ki, amelyekből muszáj gólt szerezni, úgyhogy csalódott vagyok, ami a végeredményt illeti. A hokit gólokra játsszák, és a Poprád többet lőtt, mint mi.”

Roman Stantien, a HK Poprad vezetőedzője: „Az első harmadban jobbak voltunk, többet lőttünk a kapura, de á vendégeknek kiváló kapusuk van. A második harmadban kiegyenlítődött a játék, majd a harmadikban nyomás alatt voltunk, és az ellenfél feljött egy gólra. A hajrában Vošvrda kapus tartotta az eredményt, a végén a power-playt is kivédekeztük. Ilyen a hoki, a fiúk a harcias hozzáállásért megérdemelték a győzelmet.”