Kétgólos siker a Liptószentmiklós ellen

Közzétéve 2018.11.2 | Redakce
ÉRSEKÚJVÁR — Az érsekújvári csapat a szerdai vereség után, péntek este újfent a régi formáját hozta a Liptószentmiklós elleni meccsen. Remek játékkal végül kétgólos győzelmet aratott a liptói csapat felett és elfoglalta a második pozíciót a tabellán. A hétvégét Poprádon zárja a csapat, ahol a válogatott szünet előtt a HK Poprad ellen lép jégre.
19. forduló, péntek 2018.11.2, 18:30

3:1

(2:0, 1:0, 0:1)

MHK32 Lipt.Mikuláš

Gólok és gólpasszok: 8. Zbořil (J. Jurík, Hain), 20. Rogoň, 32. H. Ručkay (büntető) - 41.Kriška (Lištiak, Tamáši). Játékvezetők: Miroslav Štefik, Miklós Haszonits – Peter Šefčík, Dávid Váczi. Kiállítások: 6:5 két percre. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 21:21. Nézőszám: 1925.

Košarišan (Glosár) – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, König, Henderson, Hatala – Bajtek, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Jakúbek, T. Urban, Rogoň – Ondrušek, Fábry, Slávik.

Kislicyn (Bátory) – Nádašdi, Bača, Fereta, Horváth, Suchý, Kurali, Nemec, Košecký – Rób. Huna, Rich. Huna, Kriška – Sukež, Oško, Uram – Lištiak, Tamáši, Števuliak – Uhrík, Piatka, Vybiral.

A mérkőzés jó tempóban kezdődött, le föl támadtak a csapatok és az első perctől élvezetes volt a meccs. A vezető gólt a 8-ik percben emberelőnyös helyzetben a hazai gárda szerezte meg Adam Zbořil révén, aki a körök közül lőtte ki a bal alsót. A folytatásban tovább fokozták az újváriak a tempót, nagy nyomást gyakoroltak a liptói kapura, aminek az eredménye 16 másodperccel a harmad vége előtt egy szép Patrik Rogoň gól volt.

A második játékrészben az újvári gárda diktálta az iramot és mezőnyfölényben játszott. A 42-ik percben Patrik Rogoňt buktatták tiszta helyzetben, amiért büntetőt ítélt a játékvezető. Az ítéletet Henrich Ručkay kiválóan hajtotta végre és háromra növelte a hazai előnyt.

A záró harmad váratlan villámgyors vendéggóllal indult. Martin Kriška a 41-ik perc elején kapott tiszta helyzetben korongot, amit kapásból bevágott a hálóba. A gyors gól után a vendégek nyomást gyakoroltak, és egyre gyakrabban forgott veszélyben a hazai kapu. Sorozatban három emberhátrányt védekezett ki bravúrral az Érsekújvár, majd a hajrában kontrolálni tudta az eredményt a hazai csapat, s végül megérdemelten nyerte az összecsapást.

.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Az első két harmadban nagyon jó, szép kombinatív hokit játszottunk, sok mozgással és helyzetekkel. Három góllal vezettünk, majd a harmadik harmadban feleslegesen komplikáltuk a helyzetünket három egymás utáni kiállítással. Végül kivédekeztük, és megőriztük a vezetésünket. Örülünk a három pontnak.”

Anton Tomko, a MHK 32 Liptovský Mikulᚠvezetőedzője:„Az Érsekújvár koncentráltan kezdte a mérkőzést. Mi nem tudtuk felvenni az elején a ritmust, talán a hosszú utazásnak köszönhetően. Annak ellenére le föl támadtak a csapatok. Nekünk volt az első emberelőnyünk, amit kihagytunk, majd az Érsekújvár kapta a következőt, amit kihasznált. A harmad végén hibáztunk, és egy kontrából kettőre növelte a hazai csapat az előnyét, ami fontos volt az érsekújváriak számára. A második harmadban nem tudtunk góllal felzárkózni, majd egy hiba után kaptunk még egyet. A záró harmadban játszottunk a legjobban, aminek rögtön az elején gólt lőttünk. Volt még elég időnk az újabb találatra, de az végül nem sikerült, így pont nélkül utazunk haza.”