Váratlan vereség a Jegesmedvéktől

Közzétéve 2018.11.1 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Az érsekújvári csapat szerdán este a DVTK Jegesmedvék legénységét fogadta vendégül. A gólnélküli első harmad után a mérkőzés a második játékrészben dőlt el, amikor háromgólos előnyre tett szert a vendégcsapat. A záró harmadban nem tudott felzárkózni a hazai együttes, így végül Milan Jančuška tanítványai meglepő háromgólos vereséget szenvedtek a Jegesmedvéktől.
18. forduló, szerda 2018.10.31, 18:30

0:3

(0:0, 0:3, 0:0)

DVTK Jegesmedvék

Gólok és gólpasszok: 22. Miskolczi (Magosi, Crawford), 23. Vas, 34. Vas (Pance) Játékvezetők: Milan Adamec, Róbert Müllner – Jozef Valo, Michal Orolín. Kiállítások: 5:4 két percre, 10p. Harrison (DVTK) verekedésért, 10p. fegyelmi Košarišťan (MHC), 5+20p. Novák (MHC) verekedésért, 20p.Harrison (DVTK) sportszerűtlen magatartás. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 43:32. Nézőszám: 1123.

Košarišťan (Glosár) – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, Henderson, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Slávik.

Vay (Adorján) – Kiss, Crawford, Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó.

A gólnélküli első harmad után a második játékrész két gyors vendég találattal kezdődött, ami hidegzuhanyként hatott az érsekújvári csapatra. A vezető gólt a 22-ik percben Miskolczi Márk lőtte, aki tiszta helyzetben talált Košarišťan háta mögé, majd egy perccel később Vas János kettőre növelte a Jegesmedvék előnyét. Ezután Jančuška mester időt kért, hogy rendezze a sorokat és rendet tegyen a fejekben, de a változás nem következett be. Az újvári helyzetek sorra kimaradtak, és a vendégek a legkisebb hibát is góllal büntették. A 34-ik percben Vas János második találatával már háromra növelte a különbséget a két csapat között, ami a második dudaszóig már nem változott.

A záró harmadban próbált felzárkózni az Érsekújvár, megvoltak az emberfóros lehetőségek is, ám Vay Ádám ma remek napot fogott ki a Jegesmedvék kapujában. Végül csakúgy, mint az első harmad, az utolsó is gól nélkül végződött, így a három pontot meglepetésre a vendégcsapat vitte haza.

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Ma egy jól organizált ellenfél ellen játszottunk. Optikailag nekünk volt mezőnyfölényünk, de nem tudtunk érvényesülni a legnagyobb helyzetekből sem, és ez döntő volt.“

Glen Hanlon, a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője: „Büszke vagyok a játékosaimra, akik sokat dolgoztak. Köszönet jár a szurkolóinknak is, akik végig támogadtak. A mérkőzésen nagyon jó volt az atmoszféra. El kell mondanom, hogy eddig Nyitrán és Érsekújvárban volt a legjobb.“