Szoros csatában a Zólyom nyerte a forduló slágermeccsét

Közzétéve 2018.10.26 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Kiváló meccset szurkolhatott végig péntek este az érsekújvári közönség az éllovas zólyomi csapat ellen. A mérkőzés végül a hajrában dőlt el, amikor a vendégek két percen belül két gólt szereztek és megszerezték a három pontot. Legközelebb vasárnap este Gyetván lép jégre az Érsekújvar.
16. forduló, péntek 2018.10.26, 18:30

2:4

(1:0, 0:2, 1:2)

HKM Zvolen

Gólok és gólpasszok: 12. Ordzovenský (Rogoň, Nejezchleb), 46. Kudla (Hruška, Andersons) – 25. Petrᚠ(Růžička, Drgoň), 34. Šišovský (Růžička, Lušňák), 55.Petrᚠ(Špirko), 57.Zuzin (Kytnár, Chovan). Játékvezetők: Vladimír Baluška, Vladimír Goga – Šimon Synek, Jozef Tvrdoň. Kiállítások: 2:4 két percre Emberelőny: 2:0. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 38:36. Nézőszám: 2165.

Košarišan (Glosár) – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, Henderson, Hatala – Pospíšil, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Nejezchleb, T. Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Bajtek.

HKM Zvolen

Skapski (Tomek) – Ulrych, Vandane, Růžička, Zeleňák, Poyhonen, Drgoň – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – Zuzin, Kytnár, M. Chovan – P. Halama, Petráš, Andrisík.

A mérkőzés első perceiben Skapski kapuja forgott gyakrabban veszélyben, aki remekül hárította az érsekújvári kísérleteket. Az első találatra a 12-ik percig kellett várni, amikor emberelőnyös helyzetben Peter Ordzovenský talált közelről a félig üres kapuba. A hazai gárda a vezető gól után is aktívabb és veszélyesebb volt az ellenfél harmadában, és a játékrész végéig ostromolta Skapsi kapuját. Az első pihenőre végül maradt az egygólos hazai előny.

A második játékrész hazai helyzetekkel kezdődött, majd zólyomi emberfórral folytatódott, amit kivédekezett az Érsekújvár, ám röviddel azután, ahogy Nejezchleb Visszatért a büntetőpadról, Samuel Petrᚠa 25-ik percben saját kipattanóját küldte estében Košarišan háta mögé és kiegyenlített. A folytatásban nagy iramban játszottak a csapatok, alig volt megszakítás és egyre gyakrabban gyakoroltak nyomást a vendégek, aminek eredménye Šišovský vezető gólja volt a 34-ik percben, ami egyben a harmad utolso találata volt.

A záró felvonásban rátettek még egy lápattal a csapatok és meg nagyobb tempót diktáltak. A 46-ik percben emberelőnyben játszott az Érsekújvár, amikor Denis Kudla első érsekújvári színekben szerzett góljával egyenlített és még izgalmasabbá tette az összecsapást. A meccs hátralévő perceiben minden egyes centiért meg kellett küzdeni a csapatoknak. Végül a hajrában a zólyomi gárda Petrᚠés Zuzin révén két gólt szerzett és megnyerte a forduló sláger meccsét.

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Kiegyenlített meccs volt rengeteg helyzettel mindkét oldalon. Mi vezetünk 1-0-ra, de végül nekünk kellett a harmadik harmadban futni az eredmény után. Lehetőségünk volt pontot szerezni, de az individuális hibáink és a kihagyott helyzetek döntöttek arról, hogy a Zólyom viszi haza az összes pontot. Az emberhátrányos szituációkban jól játszottunk, de a második bekapott gólunk nem sokkal azután esett, ahogy kiegészültünk, és ez kulcsfontosságú momentum volt. Hittünk benne, hogy végül összejön a pontszerzés, ám sajnos végül nem sikerült.”

Andrej Podkonický, a HKM Zvolen vezetőedzője: „Úgy gondolom ma nagyon jó hokit láttunk. Teljes létszámban mindkét gárda sok lehetőséget dolgozott ki. Az első harmadban 5 az 5 ellen mi voltunk jobbak, a másodikban a hazai csapat kissé beszorított. Ma nem játszottunk jól az emberhátrányban, amelyekben két gólt kaptunk. A meccset a harmadik gólunk döntötte el, amely kiegyenlített játékot hozott. A fiúknak köszönet jár a jó teljesítményért és a győzelemért.”