Nem sikerült a pontszerzés Kassán

Közzétéve 2018.10.16 | Róbert Balogh
KASSA — Október 16-án Kassán lépett jégre az Érsekújvár, ahol nem tudta hozni az idei évad remek formáját, s végül négygólos vereséget szenvedett a kassai csapattól. Legközelebb október 19-én, Nyitrán játszik derbi meccset az MHC csapata.
15, kedd 2018.10.16, 17:30

HC Košice

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

Gólok és gólpasszok: 4. Brophey (Haščák), 40. Haščák (Brophey), 42. Spilar (Kafka), 52. Kafka (Netík, Čížek). Játékvezetők: Snášel, Juhász – Smrek, Pálkövi. Kiállítások: 4:5 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 3020. Kapura lövések: 54:37.

HC Košice

Habal (Škorvánek) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudᚠ(A), Lenďák, Žitný – Nagy (C), Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar (A) – Vrábež, Krajňák, Hričina

Košarišan (Glosár) – Juraško, Andersons, Zako, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla – Štrauch, Hruška, Pospíšil – J. Jurík, Zbořil (C), H. Ručkay (A) – Rogoň, Urban, Nejezchleb – Bajtek, Fábry (A), Jakúbek

Az első játékrészben egyetlen gól született Evan Brophey botjáról, aki a negyedik perc elején közelről vágott be egy kipattanót Košarišan háta mögé. A középső harmad első felében enyhe mezőnyfölényben játszott a hazai gárda, majd az utolsó öt percben egyre gyakrabban veszélyeztették az újváriak Habal kapuját, ám 22 másodperccel a második dudaszó előtt Marcel Haščák közelről a rövid felsőbe talált, ami döntően befolyásolta a mérkőzés további kimenetelét.

A záró felvonásban nem tudott közelebb kerülni az Érsekújvár, majd újabb két góllal a hazai csapat végleg eldöntötte a mérkőzést. Először fordult elő az idei évadban, hogy az Érsekújvár nem szerzett gólt bajnoki meccsen, s végül négygólos vereséget szenvedett. A javításra már péntek este Nyitrán lesz lehetőség, ahol majd nehéz megyei derbi vár Milan Jančuška legénységére.

Roman Šimíček, a HC Košice vezetőedzője: „A harmad végén mindig jó betalálni, és egyetértek vele, hogy ez döntő momentum volt. Hosszabb idő után mindent betartottunk, amit megbeszéltünk. Ma egészséges düh volt bennünk, és az elképzeléseink szerint hoztuk a meccset. Örülünk, hogy „Habynak” sikerült a nulla. Igaz nem sikerült minden, de ilyen a sport, ilyen a hoki. Örülök annak is, hogy bizonyítottunk a hazai közönség előtt. Köszönöm a játékosoknak a parádés teljesítményt,”

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Jól kezdtük a meccset, két-három ziccerünk volt, de kimaradtak. A vezető gólig kiegyenlített meccs volt. A mérkőzésről a második harmad végén született találat döntött. Ha reggelig tart a meccs, talán még akkor sem lőttünk volna gólt.