Egygólos siker a MAC ellen

Közzétéve 2018.10.14 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Október 14-én a Tipsport liga 12-ik fordulója volt műsoron. Érsekújvárban 16:00 órától a MAC Újbuda csapatát fogadták vendégül. A mérkőzés első felében a hazai csapat dominált és háromgólos előnyt szerzett, de az újbudai gárda nem adta fel és a záró harmad közepére feljött egy gólra, így a végére szoros lett a csata a két együttes között. A mérkőzést végül egy góllal, de megérdemelten nyerte az Érsekújvár.
12. forduló, vasárnap 2018.10.14, 16:00

3:2

(2:0, 1:1, 0:1)

MAC Budapest

Gólok és gólpasszok: 14. Zbořil (Zaťko), 15. Hruška (Nejezchleb, Štrauch), 32. Jurík (Zbořil, Zaťko) – 35. Klempa (Brown, Dudás), 46. Brown (Dudás, Klempa). Játékvezetők: Lokšík, Novák – Šefčík, Tvrdoň. Kiállítások: 3:8 két percre. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1047. Kapura lövések:33:28.

Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek

Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Fejes, Pápa – Dansereau, Brown, Klempa – Szigeti, Nagy, Odnoga – Bodó, Langkow, Orban – Kreisz, Majoross

A kezdő bulitól aktívabbak és veszélyesebbek voltak za érsekújváriak, de az első találatra egész a 14-ik percig kellett várni, amikor a remek formában levő Adam Zbořil könnyedén talált a felső sarokba és megszerezte a vezetést. A vezető gól után alig telt el egy perc, amikor Radim Hruška lövése átcsorgott Rajna mamutjai között, és már kettővel vezettek a hazaiak.

A második játékrészben folytatódott a hazai fölény, aminek eredménye egy Jurík gól volt a 32-ik percben, aki közelről gyötörte be a pakkot a MAC hálóőr háta mögé. A 33-ik percben Jakúbek hagyott ki egy büntetőt, majd a 35-ik percben a vendégek is betaláltak Tomáš Klempa révén, így a záró harmadra még nyílt maradt a meccs.

Az utolsó felvonásban a sok kimaradt hazai ziccer után a 46-ik percben Jared Brown talált be tiszta helyzetben és szorossá tette a hátralévő perceket. A MAC próbált nyomást gyakorolni, hajtott az egyenlítő gólért, de végül az újváriák hozták a "kötelező" három pontot, amivel 30-ra növelték pontjaik számát, és elfoglalták a tabella második helyét.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „3-0-ás állásnál azt gondoltuk, hogy ez a meccs megvan. Kár a nem megadott gólért és a kihagyott büntetőért, mert ekkor megtörhettük volna az ellenfelet, de e helyett a hibáink után mi kaptunk két gólt, így izgalmas lett a végjáték. Ismét bebizonyosodott, hogy minden meccs más. Hiányzott a gyorsabb mozgás és a szituációk megoldása. Ebbe beletartozik a helyzetkihasználás is, amelyekből rengeteget hagytunk ki. Ennek ellenére értékes az ilyen győzelem is. Meg kell dicsérnem az ellenfelet, mert 3-0-ás állásnál sem adta fel.“

Majoross Gergely, a MAC Újbuda vezetőedzője: „Nagyon nehezen bírjuk megszokni, hogy egy héten belül ilyen tempóban három meccset kell játszani. Gyakran előfordul, hogy az elején elmennek tőlünk az ellenfeleink, s aztán nehéz behozni a hátrányt. Kicsit már frusztráló a helyzet, mert a nagy igyekezet ellenére pontok nélkül távozunk az ellenfeleinktől.”