Kiváló játékkal két góllal vertük a Trencsént

Közzétéve 2018.10.12 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Az érsekújvári csapat újfent hozta kiváló formáját a Trencsén elleni összecsapáson. A csapatok hatvan percnyi minőségi jégkorongot produkáltak a szépen megtel érsekújvári lelátóknak. A hazai csapat az első harmadban remek támadó játékkal háromgólos előnyt szerzett és gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A trencséni gárda a hátralévő két harmadban próbált felzárkózni, de az újváriak végig kezükben tartották a meccset és nem adtak esélyt a vendégeknek.
11. forduló, péntek 2018.10.12, 18:30

4:2

(3:0, 0:0, 1:2)

Dukla Trenčín

Gólok és gólpasszok: 9. Bajtek (Rogoň, Urban), 11. Hruška (Kudla), 19. Bajtek (Urban, Nejezchleb), 54.Zbořil (Zako) - 48.Luža (Radivojevič, Rýgl), 60.Mikula (Radivojevič, Luža). Játékvezetők: Milan Adamec, Róbert Müllner – LukᚠKacej, Šimon Synek. Kiállítások: 9:5 két percre, Novák (MHC) 10 perc fegyelmi, és 20p. végleg kiállt. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Kapura lövések: 26:33. Nézőszám: 1732.

Košarišan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zako, Hain, M. Novák, Ordzovenský, Hatala, Juraško – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, T. Urban, Bajtek – Videlka, Fábry, Jakúbek.

Valent (19. Šimko) – Rýgl, Luža, J. Cebák, Holenda, Bokroš, Bohunický, Špankovič, M. Hudec – Radivojevič, Sojčík, Sádecký – Bartovič, Ölvecký, M. Hecl – Varga, Bližňák, Mikula – D. Hudec, Pardavý, Švec.

A meccs trencséni nyomással és remek Košarišan védésekkel kezdődött, majd fokozatosan a hazai csapat vált úrrá a jégen és szebbnél szebb akciókkal veszélyeztette a vendégek kapuját. A vezető gólt Bajtek szerezte a 9-ik percben, majd két perccel később Hruška növelte a hazaiak előnyét. A harmad végén újfent Bajtek volt eredményes, akinek a találata kizavarta Valent kapust a cserepadra, aki igazából egyik gólról sem tehetett, mivel mind mintaszerű kidolgozott akciókból születtek.

A második gólnélküli játékrész már kiegyenlítettebb játékot hozott, majd a záró felvonásban Luža góljával kissé dramatizálódott a helyzet az újváriak számára, de Zbořil remek felsősarkas gólja végleg elvitte a trencséni reményeket. Hat másodperccel a vége előtt még Mikula tudott szépíteni emberelőnyös helyzetből.

A ma esti meccs ismét remek hokit és kiváló szórakozást hozott a lelkes érsekújvári szurkolóknak, akik sokáig ünnepelték a meccs után a csapatot. Említést érdemel TomᚠUrban, aki az első mérkőzésén érsekújvári színekben két gólpasszt könyvelt el és remekül játszott.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zamky vezetőedzője: „Az elején meg kell dicsérnem Košarišant, mert az első tíz percben jobb volt a Trencsén és „Košo“ három ziccert fogott meg, és valahol ez tette le az alapokat a győzelemhez. A fiúk az első harmadban, beletették minden erejüket es a szívüket. Jól korcsolyáztunk és további helyzeteket dolgoztunk ki. A győzelem ez ellen a nehéz ellenfél ellen örömmel tölt el. Az egész csapat dicséretet érdemel.“

Peter Orémus, a Dukla Trenčín vezetőedzője: „A meccs eleje egyáltalán nem volt rossz számunkra, de aztán olyan dolgok történtek velünk, aminek nem szabadna megtörténnie. Ezt kihasználta az ellenfelünk és 3-0-s vezetést szerzett. Az Érsekújvár minőségi csapat, minden megoldható, de a gólok későn jöttek és ez döntő volt.”