Egy pontot szerzett az Érsekújvár, szétlövésben nyert a Bystrica

Közzétéve 2018.10.7 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Október 7-én Besztercebányán lépett jégre az érsekújvári csapat, amely két kiegyenlített harmad után a harmadikban végig aktívabb volt, és közel volt a hárompontos győzelemhez. Végül a szétlövésben dőlt el a meccs a hazai csapat javára, így a tarsolyban csak egy pont maradt. Az MHC Nové Zámky a tizedik forduló után is tartja a második helyet, csak egy ponttal lemaradva a Kassa mögött.
10. forduló, vasárnap 2018.10.7, 17:00

HC05 B.Bystrica

2:1 bü

(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Gólok és gólpasszok: 37.Ďatelinka (Higgs, Gabor), Faille-döntő büntető - 19.Zbořil (Jurík) Játékvezetők: Vladimír Fridrich, Miklos Haszonits – Roman Výleta, Dávid Váczi. Kiállítások: 8:4 két percre. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2381. Kapura lövések: 35:21.

Williams – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Miller, Marshall, Košecký, Tamáši – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Varga, Higgs, Gabor

Košarišťan – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Juraško – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Rogoň, Videlka, Bajtek – Ondrušek, Fábry, Jakúbek

Az első harmad kiegyenlített játékot, négy két perces kiállítást és egy érsekújvári gólt hozott. A 19-ik percben 9 másodperc elég volt az érsekújvári csapatnak, hogy Adam Zbořil révén kihasználja az emberelőnyt és megszerezze a vezetést. Adam a kapu előtt ziccer helyzetbe kapott remek korongot, amit biztos kézzel lőtt a hálóba Williams kapus mellett. A harmad végén a hazai Gabor Gilbert kapott két percet, így a középső játékrész érsekújvári előnnyel kezdődött.

A második harmadban ismét csak egy gól született, de ezúttal a hazai csapat volt sikeres. A sok kimaradt emberfóros helyzet után a 16-ik percben Ivan Ďatelinka kapott tiszta helyzetbe korongot, aki nem hibázott és kiegyenlített.

A harmadik felvonás remek Ručkay lövéssel kezdődött, de Williams figyelmes volt és hárította a lövést, majd fél perccel később Jakúbek puskázott el egy ziccert, amit bravúrral védett a hazai hálóőr. A 48-ik percben Jurík előtt volt nagy helyzet, majd a kipattanót Hain bombázta a kapusba. Az érsekújváriak végig aktívabbak és veszélyesebbek voltak, ám a győztes gólt nem sikerült belőni, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban kétperces hátrányt védekezett ki az Érsekújvár, majd jött a szétlövés, amelyet 3-1-re a hazai csapat nyert meg, így végül egy, de értékes ponttal utazik haza az érsekújvári gárda.

Jerguš Bača, az MHC Nové Zámky másodedzője: „Kiváló mérkőzést játszottunk és rengeteg helyzetünk volt, amelyeket sajnos nem tudtuk kihasználni. Végül a szétlövés döntött. Köszönet jár az egy pontért is, mert a fiúk ma kiválóan játszottak.”

Dan Ceman, a HC 05 Banská Bystrica vezetőedzője: „Kevés volt a hely a kreatív játékra, minden egyes centiméterért meg kellett küzdeni. Az első 40 perc nehéz volt, és kevés helyzetet dolgoztunk ki. A harmadik harmadban elment az energiánk, szerencsére sikeresek voltunk a szétlövésben.”