Értékes újvári győzelem a Liptószentmiklós ellen

Közzétéve 2018.10.2 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Október második napján Iglón lépett jégre az érsekújvári gárda, ahol a Liptovský Mikulᚠcsapatával küzdött meg a bajnoki pontokért. Negyvenpercnyi játék után Adam Zbořil góljával 1-0ra vezettek az újváriak, majd a záró felvonásban végig kontrolálta a játékot az Érsekújvár, és megszerezte a három pontot. A mai meccsen ismét remekül védett Andrej Košarišan, aki harmadik mérkőzését hozta nullára az idei évadban.
8. forduló, kedd 2018.10.2, 17:00

MHK32 Lipt.Mikuláš

0:1

(0:0, 0:1, 0:0)

Gólok és gólpasszok: 31.Zbořil (Zako) Játékvezetők: Orolin, Tomáš, Soós Dániel - Stanzel Matúš, Soltész Áron - video Maruœin Jaroslav Ing. Kiállítások: 7:9 két percre. Emberelőny: 0:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 310. Kapura lövések: 31:24.

Kislitsyn (Hollý) – Mezovský, Nádašdi, Kurali, Suchý, Nemec, Korím, Bača, Fereta – Kriška, Huna Rich., Huna Rób. – Heikkilä, Uhrík, Baranov – Uram, Lichanec, Sukež – Števuliak, Piatka, Oško

Košarišan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zako, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Ondrušek – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Šimun, Bajtek – Videlka, Fábry, Jakúbek

A mérkőzés érsekújvári helyzettel kezdődött, majd az 5-ik percben Šimun ziccere is kimaradt, aki ellen közben szabálytalankodtak, így emberelőnnyel folytatódott a játék, amelyben Bajtek került óriási helyzetbe, de gól ezúttal sem született. A 12-ik percben Fábry kapott kétperces büntetést, s amikor már csak három másodperc volt hátra a büntetésből Michal Novákot is leültették, de ez még mindig nem volt elég, mert Novákot Videlka követte, így 33 másodpercig kettős előnyt élvezhetett a liptói csapat, amely végül a közel hatperces emberfórból semmit nem használt ki. A hajrában az újváriak is lehetőséget kaptak emberelőnyös játékra, de a ziccerek ellenére ez sem jött össze, így gólnélküli döntetlennel végződött az első felvonás.

A második harmad újfent újvári kiállítással kezdődött, ezúttal Ručkay kapott két percet, majd a 7-ik percben Videlka kiállítása alatt csak a kapuvas segített Košarišan kapusnak. A szabálytalanságok sora felváltva folytatódott mindkét oldalon, így nagyon szétszórt lett a játék, és a csapatok jóformán teljes létszámban alig játszottak. A 30-ik percben végre megtört a gólcsend, amikor Adam Zbořil a körök közül lőtte ki a bal felső sarkat és megszerezte a vezetést. A harmad hátralévő percei kiegyenlített játékot hoztak, ám több találat már nem született, így a harmadik harmadra is maradt izgalom bőven.

A harmadik játékrészt nagyon aktívan kezdte a liptói csapat, amely alaposan befűtött Košarišan kapuja előtt. A továbbiakban is a hazai csapat gyakorolt nyomást, főként Marek Uram volt veszélyes a vendégek kapuja előtt. A kezdeti nyomást átvészelte az Érsekújvár, majd fokozatosan kiegyenlítődött a játék. A harmad második felében végig kontrolálta az egygólos vezetését az Érsekújvár, és már nem engedte ki az értekes hárompontos győzelmet a kezéből.