Kétgólos vereség Miskolcon

Közzétéve 2018.9.30 | Róbert Balogh
MISKOLC — Szeptember utolsó napján Miskolcon lépett jégre az Érsekújvár, ahol nagy csatában végül kétgólos vereséget szenvedett Milan Jančuška csapata.
7. forduló, vasárnap 2018.9.30, 17:30

DVTK Jegesmedvék

4:2

(1:0, 2:2, 1:0)

Gólok és gólpasszok: 19. Magosi (Harrison), 23. Somogyi (Galanisz), 37. Crawford (Loiseau) – 31. Štrauch (Nejezchleb, Hruška), 39. Jurík (Zaťko) Játékvezetők: Kalina, Orolin – Gajan, Smrek – Ország. Kiállítások: 8:7 két percre, Rusk, Harrison (DVTK) és Bajtek (MHC) 10 perc fegyelmi. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1105. Kapura lövések: 32:40.

Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Szappanos, Loiseau, Galanisz – Ritó, Hajós, Vincze

Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Šimun, Bajtek – Videlka, Fábry, Jakúbek

A mérkőzést a hazai csapat kezdte aktívabban. Az első tíz percben Košarišťan kapuja forgott gyakrabban veszélyben, majd a harmad közepétől fordult a kocka és Adorján is bemutatta tudását. Az ujváriak fölényét végül a 18-ik percben a hazaiak vezető gólja törte meg. Magosi lövése a körök közül átcsorgott a kapus szerelésén, a korong a kapuvonal előtt táncolt, amire ismét lecsapott Magosi és a hálóba helyezte.

A második harmadban felpörögtek az események és a gólok is elkezdtek potyogni. A harmad harmadik percében éles szögből Somogyi lepte meg Košarišťant, majd a 31-ik percben Štrauch bomba góljával feljöttek egyre az újváriak. A 37-ik percben újfent kettő volt a különbség, amikor Crawford lőtte ki a bal felsőt. A gólgyártás ezek után sem állt le. Egy perccel a harmad vége előtt Jurík piszkált bele Zaťko lövésébe és visszahozta az újvári reményeket a záró harmadra.

Az utolsó felvonást végig támadta az újvári csapat, megvoltak az emberelőnyös lehetőségek, ám az egyenlítő gól nem akart megszületni. Amikor a legnagyobb nyomást gyakorolta az Érsekújvár, az 56-ik percben egy kontrából Ziga Pance belőtte a negyedik hazai gólt és eldöntötte a mérkőzést.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője:

"Érdekes meccset láthattunk. Sokat korcsolyáztak a csapatok, nekünk volt optikai fölényünk, de a meccset gólokra játszák, és ebben az ellenfél volt jobb. Nagyon rosszul játszottunk emberelőnyben, ami döntő tényező volt a mérkőzésen. El kell még mondanom, hogy az összes gólt individuális hibák után kaptuk. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez."