Érsekújvári siker a zólyomi vár alatt

Közzétéve tegnap | Redakce
ZÓLYOM — Az érsekújvári csapat vasárnap este Zólyomban lépett jégre, ahol kiegyenlített csatában, végül Henrich Ručkay góljával a hosszabbításban szerezte meg az értékes idegenbeli győzelmet. Milan Jančuška legénysége nagyot küzdött a mai estén, s végül megérdemelt pontokkal utazik haza a csapat, amely tizennégy ponttal továbbra is a második helyet foglalja el a tabellán.
5. forduló, vasárnap 2018.9.23, 17:00

HKM Zvolen

2:3 hu

(0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Gólok és gólpasszok: 34. Kytnár (Obdržálek, Michal Chovan), 41. Ulrych (Drgoň, Kytnár) – 29. Jurík (Hain), 35. Štrauch, 63.H.Ručkay (Štrauch, Košarišan) Játékvezetők: Orolín, Štefík – Šoltés, Stanzel (video Martinko). Kiállítások: 4:4 két percre. Emberelőny: 0:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1553. Kapura lövések: 35:27.

HKM Zvolen

Skapski (Bábik) – Drgoň, Ulrych, Vandane, Charnaok, Zeleňák, Pöyhönen, M.Roman – Obdržálek, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Lušňák, M.Halama, Zuzin – Šišovský, Holovič, S.Petrᚠ– Andrisík.

Košarišan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zako, Hain, M.Novák,Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil (C), H.Ručkay (A) – Rogoň, Videlka, Bajtek – Ondrušek, Fábry (A), Jakúbek.

Az első harmadról nem sok mindent lehet elmondani. Eléggé álmos hokit játszott mindkét gárda. Az újváriak legjobb játékosa Košarišan kapus volt, aki több meleg szituációt remekül oldott meg. Skapsinak a hazai kapuban valamivel kevesebb dolga volt, de egy két alaklommal ő is bravúrra kényszerült. Az érsekújváriak Petrᚠkiállítása alatt négy percig előnyben játszhattak, ám igazi gólhelyzetig nem jutottak el. A hazai gárda is kihagyott egy emberfórt, így a második harmadra gólnélküli döntetlen mellett korcsolyázhattak ki a csapatok.

A meccs első találatára a második harmad nyolcadik percéig kellett várni, amikor Zbořil szerzett korongot a támadó harmadban, majd Hain botjára passzolt, akinek a kemény lövése a kéktől kipattant a hazai kapusról, amire Jurík gyorsan lecsapott és közelről a hálóba vágta az újváriak vezető gólját. A hazai csapat Milan Kytnár révén válaszolt, aki a 34-ik percben egy kapu előtti kavarodás után közelről egyenlített. A zólyomi öröm csak egy percig tartott, mert egy hiba után Štrauch szerzett korongot, aki egy az egyben nem hibázott és remek csellel csapta be a hazai hálóőrt. A harmad végén kétperces hátrányt védekezett ki az Érsekújvár, és megtartotta a záró harmadra az egygólos vezetését.

A záró felvonás gyors hazai góllal indult. Az első percben egy buli után Petr Ulrich lövése egy újvári lábról pattant Košarišan háta mögé. A harmad hátralévő perceiben már több gól nem született, így következett a ráadás, melynek harmadik percében egy mintaszerű akció végén Henrich Ručkay lőtte a két pontot érő döntő találatot. Az érsekújváriak ezzel a győzelemmel 14-re növelték pontjaik számát, s továbbra is a másodikak a tabellán.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: "Nagyon jó mérkőzést láthattunk. Meg kell mondani, hogy a Zólyomnak nagyon jó csapata van, és itt nehéz lesz győzni a többieknek is, ezért is örülünk, hogy sikerült két pontot szerezni. Jól mozogtunk ma, és meg kell dicsérnem ma a játékosaim a jó csapatjátékért, amit állátámasztott a jó teljesítményével a kapusunk is."

Andrej Podkonický, a HKM Zvolen vezetőedzője: "Jó teljesítményt nyújtottunk ma. A meccs kezdetétől nyomást gyakoroltunk, de sajnos nem jöttek a gólok. Az ellenfelünknek nagyon jó organizált védelme volt, amelyből veszélyes kontrákat indított és gólokat lőtt. A végén eldönthettük volna emberelőnyben a meccset, de a vendég kapus kiváló volt. Még egyszer köszönöm a csapatomnak a jó teljesítmény, és gratulálok az ellenfélnek."