Szoros csata után, egygólos vereség a Kassától

Közzétéve 3 nappal ezelőtt | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Péntek este a Tipsport liga negyedik fordulója volt műsoron. Az érsekújvári csarnokban az eddig két veretlen éllovas, a hazai MHC és a HC Košice csapatai mérték össze az erejüket. A lelátók újfent kiváló jégkorong szemtanúi lehetek, ám ezúttal egygólos vereséget szenvedett a hazai gárda, amely az első harmad kivételével, amikor kétgólos hátrányt szedett össze, a hátralévő negyven percben jobb csapat volt, és nem érdemelt vereséget. Ma este a szerencsésebb csapat vitte el a pontokat.
4. forduló, péntek 2018.9.21, 18:30

2:3

(0:2, 2:1, 0:0)

HC Košice

Gólok és gólpasszok: 21. Ručkay (Zbořil, Jurík), 26. König (Štrauch, Nejezchleb) – 3. Lenďák (Klíma, Hričina), 17. Kafka (Pretnar), 34. Nagy (McDowell) Játékvezetők: Peter Jonák, Vladimír Goga – Roman Výleta, Daniel Konc – Dalibor Beniač Kiállítások: 3:4 két percre. Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1834. Kapura lövések: 36:24.

Košarišan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zako, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Nejezchleb– J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Videlka, Bajtek – Ondrušek, Fábry, Jakúbek.

HC Košice

Habal (Škorvánek) – Čížek, Dudáš, Pretnar, Koch, McDowell, Pulli, Krajňák, Lenďák – Netík, Brophey, Kafka – Haščák, Suja, Nagy – Spilár, Galamboš, Šoltés – Žitný, Klíma, Hričina.

A mérkőzés gyors vendég góllal indult, amikor a harmadik percben Lenďak botjáról épphogy becsorgott a pakk Košarišan mamutjai között a gólvonal mögé. A második vendég gól Peter Kafka lövése után a 17-ik percben emberelőnyben született.

A második felvonás elejétől nagy offenzívát indítot el az újvári gárda, aminek köszönhetően a harmad közepére már egyenlő volt az állás. A játékrész első percében egy remek akció végén, Henrich Ručkay látványos góllal hozta fel a csapatát, majd öt perccel később emberelőnyben Peter Kőnig bomagóllal egyenlített a kékvonaltól. A harmadban még egy gól született, amikor Ladislav Nagy egy teljesen ártatlan akció végén takarásból talált Košarišan hálójába, ami egyben a mérkőzés döntő találata volt.

A záró harmad nagy részében nyomást gyakorolt az érsekújvári csapat a kassai kapura, ám az egyenlítő gól nem jött össze, így végül az éllovasok csatáját egy góllal a kassai csapat nyerte meg.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Az eredmény nem tükrözi a játék képét. Nem vagyok megelégedve az első harmaddal, amikor kevesebbet mozogtunk és a test elleni játékban is gyengébbek voltunk, ráadásul nagyon szerencsétlen gólokat kaptunk. A második harmadban a gól után feljöttünk és jobbak voltunk. 2-2-nél kimaradt egy ziccerünk, ami végül döntőnek bizonyult. A helyzeteinkből, ha bement volna egy-kettő, akkor a meccs teljesen másképpen végződött volna. A második harmadban sokkal jobb csapat voltunk, az ellenfelünk csak kivagdalni tudta a korongot a harmadából, és csak a középső harmad védésére összpontosított. Nyomást gyakoroltunk és jobbak voltunk, úgy gondolom igazságtalan eredmény született.

Marcel Šimurda, a HC Košice vezetőedzője: „Ma egy minőségi mérkőzést láthattunk. Le föl támadtak a csapatok, és ez a hoki kellett, hogy tetsszen a szurkolóknak. Számunkra ideálisan kezdődött a meccs, hiszen kétgólos vezetést szereztünk, majd a saját hibáinkkal felhoztuk az ellenfelet. Nagyon fontos volt, hogy a harmadik harmadban meg tudtuk tartani az előnyünket.”