Hárompontos érsekújvári siker Zsolnán

Közzétéve 2018.9.18 | Róbert Balogh
ZSOLNA — Az érsekújvari gárda sorozatban a negyedik hárompontos győzelmét gyűjtötte be a zsolnai téli stadionban, s ezzel megőrizte veretlenségét a Tipsport ligában. A mai mérkőzés szoros csatában dőlt el, a hazai csapat az egész meccs folyamán futott az eredmény után, végül az érsekújváriak győztes gólját az 57-ik percben Branislav Fábry szerezte, amire már nem tudott válaszolni a hazai gárda. Legközelebb szeptember 21-én lép jégre az MHC legénysége, amikor a HC Košice csapatát fogadja vendégül.
3. forduló, kedd 2018.9.18, 17:30

MsHK Žilina

2:3

(0:1, 1:0, 0:2)

Gólok és gólpasszok: 1. Kučný (Huna, Jenčík), 54. Surovka – 19. Nejezchleb (Novák, Rogoň), 53. Ručkay Henrich (Zbořil), 57. Fábry (Chovan) Játékvezetők: Orolin, Snášel – Bogdaň, Stanzel Kiállítások: 6:7 két percre, 10p. fegyelmi Košarišan és Hatala mindketten (MHC) Emberelőny: 0:2. Emberhátrány: 1:0. Nézőszám: 415. Kapura lövések: 45:39.

MsHK Žilina

Horčička – Jankovič, Žilin, Kučný, Bagin, Piegl, Matejka – Mendrej, Hrazdíra – Bárta, Húževka, Balej (C) – Jenčík, Surovka, Huna – Beránek, Ručkay J., Hvila – Fedosejev, Ondruš, Síkela

Košarišan – Kudla, Andersons, Zako, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Jurík, Zbořil (C), Ručkay H. – Rogoň, Fábry, Nejezchleb – Ondrušek, Videlka, Bajtek

A mérkőzést az érsekújváriak kezdték aktívabban, de Horčička a hazai kapuban a nehéz pillanatokban megtartotta a csapatát. Az első emberelőnyt a 7 –ik percben a hazai gárda kapta, majd Košarišan szabálytalansága után 77 másodpercig kettős előnyben játszottak a farkasok, de nem tudtak éllni a lehetőséggel. A vezetést végül a 19-ik percben Nejezchleb pontosan helyezett lövése után a vendégek szerezték meg.

A második játékrész elején újfent az érsekújváriak voltak aktívabbak, kihagytak egy emberelőnyt, majd fokozatosan kiegyenlítődött a játék. A 31-ik percben Kučný egalizált, aki a kék vonaltól eresztett el egy kemény löketet, amelyre nem tudott időben reagálni az újvári kapus.

Az utolsó felvonás 53-ik percében Henrich Ručkay révén kettős előnyből szerezte meg újfent az MHC a vezetést, majd egy perccel később emberhátrányban szerzett korongot Surovka, aki egy az egyben nem adott esélyt Košarišan kapusnak, és egalizált. A mérkőzés utolsó találata Branislav Fábry nevéhez fűződik, aki Novák lövésébe piszkált bele és eldöntötte a mérkőzést.

Pavel Paukovček az MsHK ŽIlina vezetőedzője: „ Az utolsó mérkőzésekhez képest följavult a játékunk, és teljesítményünkkel elégedett vagyok. A mérkőzés végén csináltunk két buta faultot, s e miatt nem szereztünk egy pontot sem. Ebből le kell vonni a tanulságot, mert ez már nem először történt meg velünk, hogy már kezünkben vannak a pontok, s végül egyet sem szerzünk.”

Milan Jančuška az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Voltak jobb és voltak rosszabb szakaszok, de összességében nem vagyok megelégedve a teljesítménnyel, csak a három ponttal. Nehéz mérkőzés volt, de tudjuk hol nyom a cipő, és ezt megbeszéljük. Bízok benne, hogy ilyen teljesítmény már nem fog megismétlődni.”