Kiváló derbin, néggyel vertük a Nyitrát

Közzétéve 2018.9.17 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Szeptember 16-án, megyei derbin a HK Nitra csapatát fogadta vendégül az érsekújvári téli stadion. Kiváló, izgalmakban gazdag mérkőzést szurkolhatott végig a kilátogató közönség, amely végül négygólos hazai győzelmet ünnepelt. Az érsekújvári csapat Milan Jančuška vezetése alatt sorozatban harmadik bajnoki meccsét is megnyerte, s kilenc ponttal vezeti a bajnoki tabellát. A kezdés tehát álomszerű, a folytatás kedden, a Zsolna otthonában következik.
2. forduló, vasárnap 2018.9.16, 16:00

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

HK Nitra

Gólok és gólpasszok: 1. Ručkay (Jurík, Zboril), 29. Ručkay (Jurík, Zako), 46. Ordzovesnký (Rogoň), 60. Pospíšil (Štrauch). Játékvezetők: Vladimír Snášel, Milan Novák – LukᚠKacej, Šimon Synek – Jaroslav Marušin (video). Kiállítások: 5:7 két percre, 10 perc fegyelmi Scheidl (NIT). Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1569. Kapura lövések: 34:33.

Košarišan (Glosár) – Kudla, Anderson, Zako, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Fábry, Nejezchleb – Ondrušek, Videlka, Bajtek

HK Nitra

Šimboch (Foltán) – Mezei, Mccormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Gašparovič – Blackwater, Slovák, Buček – Mychan, Richard, Lantoši – Scheidl, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

A mérkőzés nagy iramban kezdődött. A csapatok le föl támadtak, s mindkét kapusnak akadt dolga bőven. A meccs nyitó gólját egy szép akció végen a 11-ik percben Henrich Ručkay szerezte, aki védhetetlenül lőtte Šimboch hálójába a korongot. A második hazai gól a második játékrész 28-ik percében született, aminek szerzője szintén Ručkay volt. A Nyitra próbált nyomást gyakorolni, de az újváriak Košarišan kapussal az élen kiválóan védekeztek, és veszélyes támadásokat vezettek. A vendégek nem adták fel a záró harmadban sem, ám a háloba újfent csak a hazai csapat talált be. A 46-ik percben Ordzovenský lövése után már három volt a különbség, majd egy másodperccel a vége előtt egy mintaszerű akciót váltott gólra a csapat legeredményesebb játékosa TomᚠPospíšil.

Az érsekújvári csapat, így sorozatban megnyerte harmadik mérkőzését is rendes játékidőben. A mai meccs minőségi hokit hozott mindkét oldalon, de az érsekújváriak pimaszabbak és jobbak voltak a kapu előtt, ami eldöntötte a mai csatát. Legközelebb kedd este Zsolnán lép jégre a tabellát vezető Milan Jančuška legénysége.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „Megérdemelten nyertünk, jobbak voltunk. Dinamikus volt a meccs, amelyben le föl támadtak a csapatok. Jók voltunk az emberelőnyökben, amelyekből két gólt lőttünk. Meccsről-meccsre megyünk, és már a keddi Zsolna elleni meccsre készülődünk.

Antonín Stavjaňa, a HK Nitra vezetőedzője: „Nem marad semmi más hátra, csak a gratuláció az ellenfélnek. Kiegyenlített meccs volt, de nem voltunk képesek gólt szerezni, még a legnagyobb ziccerekből sem. A hazai csapat az utolsó percig magas tempóban játszott.”