Fölényes érsekújvári győzelem született Budapesten

Közzétéve 2018.9.15 | Róbert Balogh
BUDAPEST — Szeptember 14-én a Tipsport liga első fordulója volt műsoron. Az MHC Nové Zámky csapata Budapestre utazott, ahol a MAC Újbuda legénysége fogadta vendégül. A Tüskecsarnok készen állt az első történelmi szlovák extraligás mérkőzésre, és a lelátókon is igen jó volt a hangulat, sőt a mérkőzés után mindkét szurkoló tábor köszöntötte egymást. Az összecsapást, melynek az első fele kiegyenlített csatát hozott, végül fölényes hatgólos különbséggel az érsekújvári csapat nyerte. Az Érsekújvár a vártnál simábban győzött az újbudai csapat ellen, amely a vendégek iramával a meccs második felében már nem tudta tartani a lépést, és sorra kapta a gólokat.
1. forduló, péntek 2018.9.14, 19:00

MAC Budapest

1:7

(1:2, 0:2, 0:3)

Gólok és gólpasszok: 11. Langkow (Macaulay) – 10. Jurík (Zbořil), 13. Fábry (Ručkay, Novák), 35. Pospíšil (Štrauch, Videlka), 39. Štrauch (Hruška, Zaťko), 41. Pospíšil (Zbořil, Zaťko), 53. Štrauch (Pospíšil), 54. Zbořil (H. Ručkay). Játékvezetők: Milan Novák, Milan Adamec – Peter Šefčík, Tomáš Gegáň – Juraj Konc st. (video). Kiállítások: 6:6 két percre. Emberelőny: 0:2. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 920. Kapura lövések: 25:32.

Rajna (Bálisz ) – Pozsgai, Macaulay, Burt, Dudás, Vokla, Garát, Fejes – Klempa, Langkow, Dansereau – Odnoga, K. Nagy, Terbócs – Orban, Brown, Bodó – Szabad, Kreisz, Szigeti

Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Pospíšil – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Fábry, Nejezchleb – Ondrušek, Videlka, Bajtek

Az első harmadban kiegyenlített csatát és három gólt láthatott a közönség. A vezetést Juraj Jurík találatával az újváriak a 10-ik percben szerezték meg, majd egy perccel később Langkow felső sarkas góljával egalizáltak a hazaiak. A MAC tábora nem sokáig ünnepelhetett, mert Ručkay lövése után Branislav Fábry révén, akinek a korijáról pattan a hálóba a pakk, emberelőnyben szerezte vissza a vezetést a Zámky.

A középső játékrész első perceiben még tudta tartani a lépést a hazai csapat, ám fokozatosan átvették az irányítást Jančuška mester fiai, akik először Pospíšil lövésével kettőre növelték előnyüket, majd Štrauch remek találatával már három volt a különbség a két csapat között. A záró harmad első percében Pospíšil belőtte az ötödiket, s ezután gyakorlatilag már csak egy csapat volt a jégen. Az újváriak végig domináltak, akik Štrauch és Zbořil révén beállították a 7-1-es végeredményt.

Milan Jančuška a HC Nové Zámky vezetőedzője:

„Felelősségteljesen készülődtünk a mai meccsre. Az első harmad nem volt könnyű. A pálya méretei sokkal nagyobbak voltak, mint nálunk, és a jég minősége sem volt a legjobb. A mérkőzés a második harmadban dőlt el, amikor az emberelőnyös helyzetekből gyakran nagyon veszélyes szituációkat dolgozott ki az ellenfél, ezekből nem kaptunk gólt, ellenben lőttünk kettőt. A harmadik harmadban már mi domináltunk és megérdemelten nyertük a mérkőzést. A szurkolóinknak üzenem, hogy fantasztikusak voltak, amiért nagy köszönet jár nekik.”

Majoross Gergely, a MAC Újbuda vezetőedzője:„Azt gondolom, hogy kaptunk egy egyértelmű üzenetet, hogy ennél jobbnak kell lennünk. Ettől sokkal jobban tudunk játszani, mint ma, például ezt megmutattuk a múlt vasárnap. Ma valahogy lassúbbak és gyengébbek voltunk, és a fontos szituációkban elveszítettük a párharcokat. Egyetértek a kollégával, hogy az emberelőnyös helyzetek kihasználásában nagy volt a különbség. Még egyszer mondom vettük az üzenetet, hogy ennél jobbnak kell lenni, hogy sikeresek legyünk.”