VSC5, péntek 2018.10.5, 18:30

2:1

(1:1, 0:0, 1:0)

HK Poprad

Gólok és gólpasszok: 20. Zbořil (Novák, Bajtek), 52.Fábry (Andersons, Bajtek) – 8. Bondra (Koyš) Játékvezetők: Baluška, id.Konc D. - Kollár, Rojík Kiállítások: 4:5 két percre, Bjalončík (POP) 5+20 perc támadásért, és Ťavoda (POP) 10perc fegyelmi. Emberelőny: 1:0. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 1563. Kapura lövések: 45:33.

Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek.

HK Poprad

Gračnar – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Fabian, Erving, Česánek – Belluš, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Paukovček, Takáč – Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Paločko

A kezdő buli után rögtön ketten az egy ellen mentek el a hazaiak, ám Hruška kihagyta a ziccert. A vezetést a poprádi csapat szerezte meg a nyolcadik percben Dávid Bondra révén, akinek a kipattanót már csak az üres kapuba kellett irányítania. A poprádi gól után a hazai csapat többet támadott, végül a harmad utolsó percében egy mintaszerű akció végén Adam Zbořil egalizált, aki Novák passzát az üres kapuba emelte.

A második harmad óriási tempóban kezdődött, le föl támadtak a csapatok, s mindkét oldalon ziccerek sora maradt ki. Az erős kezdés után a tempó még fokozódott, és a gólnélküli harmad ellenére kiváló hokit láthatott a közönség.

A harmadik felvonásban ott folytatták a csapatok, ahol a második dudaszó után abbahagyták. Kiváló pörgős hokit láthattunk, csak a gólok nem akartak megszületni. Az 52-ik percben végül emberelőnyben, óriási nyomás után Fábry nyúlt bele a kapu előtt egy lövésebe és megszerezte a vezetést. A hajtás az utolsó percig folytatódott, a hajrában két perces előnyhöz jutott a vendégcsapat és az utolsó percben hatan a négy ellen próbálkoztak, de az érsekújváriak kivédekezték a nyomást s végül megnyerték a mérkőzést.

Milan Jančuška, az MHC Nové Zámky vezetőedzője: „A mai meccs specifikus volt, hiszen a bajnoki pontokért és a Visegrád kupáért is játszottunk. Nehéz meccs volt kiváló szívós ellenfél ellen. Le föl támadtak a csapatok és rengeteg helyzet volt mindkét oldalon. A kapusok remekül teljesítettek. Örülünk, hogy pontveszteség nélkül elhódítottuk a Visegrád Kupát. Kár, hogy a fantasztikus szurkolóink előtt nem adták át a poharat. A csapat és a nézők is egyaránt megérdemelték volna.”

Roman Stantien, a HK Poprad vezetőedzője:„ Úgy gondolom, hogy a nézők elégedettek lehetnek. Nagyon gyors agresszív hokit láthattunk. Mindkét oldalon tengernyi helyzet volt. Az emberhátrányainkban az ellenfelünk mindig nyomás alatt tartott minket és helyzeteket dolgozott ki. Nagyon jó teljesítményt nyújtott a kapusunk, aki végig tartotta bennünk a reményt a jó eredményre. A fiúk 100 százalékra teljesítettek. Vártuk, hogy sikerüljön valami kontratámadás, de ma is gyengék voltunk a helyzetkihasználásban. Amikor az utolsó tíz percben új erőre kaptunk, jött az 5 perces kiállítás, de ekkor is jól állta a sarat a csapat. Gratulálok a hazai edzőnek a győzelemhez.”