Négygólos győzelem a Havířov ellen

Közzétéve 2018.8.25 | Róbert Balogh
ÉRSEKÚJVÁR — Augusztus 24-én először mutatkozott be az új bajnoki évad előtt a hazai közönségnek az érsekújvári gárda. Amolyan visszavágó meccsen a Havířov csapatát fogadtuk vendégül, hiszen épp ellenük kezdte idegenben az MHC legénysége a felkészülési szakaszt. A mai mérkőzés ugyanolyan eredménnyel végződött, mint az első, csak most az érsekújváriak nyertek 5-1-re. Az egész meccsen a hazai csapat volt a kezdeményezőbb és veszélyesebb az ellenfél kapuja előtt. Az első gólra a 17-ik percig kellett várni, amely Zbořil pontos lövése után született meg, majd az első felvonás Jurík találatával végződött. A második játékrészben Bajtek és Hatala lövéseivel már négyre növelte a hazai csapat az előnyét. Az ötödik újvári gólt az 52-ik percben közelről H.Ručkay szerezte, s végül a Havířov is szóhoz jutott Gřeš révén, aki megszerezte a vendégek becsület gólját.
F8, péntek 2018.8.24, 18:30

5:1

(2:0, 2:0, 1:1)

AZ Havířov

Gólok és gólpasszok: 17.Zbořil (Jurík, Ručkay), 20.Jurík (Pospíšil, Zbořil), 23.Bajtek (Novák, Rogoň), 34.Hatala (Fábry), 52.Ručkay H. (Henderson) - Gřeš (Pořízek) Játékvezetők: Druga, Bachurík J. – Konc J. ifj., Konc D. ifj. Kiállítások: 5:7 két percre, M.Novák (MHC) 5+20p. végleges kiállítás. Emberelőny: 2:1. Emberhátrány: 0:0.

Košarišan - Juraško, Khafizov, Štrauch, Hruška, Pospíšil - Henderson, Andersons, Jurík, Zbořil (C), Ručkay H. - Novák, Ordzovenský (A), Rogoň, Videlka, Bajtek - Hatala, Hein, Ondrušek, Fábry, Slávik.