Győzött az Érsekújvár Nyitrán, és kiharcolta a rájátszást

Közzétéve 2018.3.11 | Róbert Balogh
NYITRA — Március 11-én az utolsó bajnoki forduló volt műsoron a Tipsport liga alapszakaszában. A HC Nové Zámky együttese Nyitrán lépett jégre, ahová népes szurkoló tábor kísérte el a csapatot. A mérkőzés az utolsó pillanatig izgalmas volt, amelyen kiváló teljesítményt nyújtott Mach mester legénysége, s végül megérdemelten harcolta ki a 3-2-es győzelmet. Az érsekújváriak ezzel kiharcolták a tovabbjutást a rájátszásba, és csütörtökön újfent Nyitrára utaznak, ahol 18:00 órától a play-off első csatáját vívják meg.
54. forduló, vasárnap 2018.3.11, 17:00

HK Nitra

2:3

(0:1, 2:2, 0:0)

Gólok és gólpasszok: 3. Rais (Mezei, Paulovič), 37. Slovák (Kutálek, Ordzovenský) – 20. Saulietis (Plášil, Šimun), 38. Varga (Jass, Salija), 39. Plášil (Šimun, Škoda) Játékvezetők: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Roman Výleta, Tomáš Gegáň. Kiállítások: 6:5 két percre Emberelőny: 1:1. Emberhátrány: 0:0. Nézőszám: 2789. Kapura lövések: 34:30.

HK Nitra

Foltán (Lawson) – Mezei, Rais, Ordzovenský, J.Milam, Versteeg, T.Milam, Pupák, Rýgl – Mikúš, Krištof, Paulovič – Kovacs, Slovák, Kutálek – Macík, J.Ručkay, H.Ručkay – Lantoši, Bradley, Csányi.

Baroš – Husák, Novák, Plášil, Hruška, Jass, Salija, Šimek, Trávniček – Hřebejk, Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Novotný, Lorraine.

Az első harmadban mindent beleadtak az érsekújváriak, akik végig aktívabbak és veszélyesebbek voltak az ellenfél kapuja előtt. Összesen 16 lövést adtak le a vendégek Foltán kapujára, aki három másodperccel a dudaszó előtt, végül emberhátrányban kapitulált Karel Plášil pontosan helyezett lövése után. Végül a jegyzőkönyvbe Kaspars Saulietisnek írták be a gólt.

A második játékrész hazai emberfórral kezdődött, amit Matúš Rais pontos lövésével gyorsan kihasznált a nyitrai csapat. Ezután kiegyenlítődött a játék, amely több fordulatott hozott. A 37-ik percben Szlovák szép egyéni akciója után szerezte meg a hazai csapatnak a vezetést, majd egy perccel később Róbert Varga szép lövéssel egalizált, amely kisöpörte a felső sarkot. A harmad utolsó találatát egy perccel a vége előtt Karel Plášil szerezte, aki egész a kapu elé cselezte be magát, és belőtte a harmadik újvári gólt.

A záró harmad óriási izgalamakat hozott az érsekújvári szurkolók számara, hiszen a tét a tovabbjutás volt. A nyitrai gárda végig aktívabb volt, nyomást gyakoroltak Baroš kapujára, aki remekül védett az egész meccsen. Végül az újvári csapat nagyot küzdött az utolsó húsz percben és kiharcolta a győzelmet, ami bebiztosította a továbbjutást a rájátszásba.

Antonín Stavjaňa, a HK Nitra vezetőedzője: „Győzelemmel akartunk búcsúzni az alapszakasztól, de sajnos a poprádi meccs után egy kicsit eleresztették magukat a fiúk, és ma nem voltam elégedett ahogy kezdtünk. Amikor megfordítottuk a meccset 2-1-re, azt gondoltam megnyerjük a mérkőzést, ám összehoztunk két hibát, amit kihasználtak a vendégek. A hajrában önfeláldozó játékkal kiharcolták az érsekújváriak a győzelmet.“

Miroslav Mach, a HC Nové Zámky vezetőedzője: „Boldogok vagyunk, hogy bekerültünk a rájátszásba. Meg kell dicsérnem a fiúkat. A Nyitra jobban hokizott, de mi nagyot harcoltunk, és önfeláldozóan blokkoltuk a lövéseket. Gratulálok a játékosaimnak, mert ez szuper teljesítmény volt.“